Enbiej Insider – 3/07/2016

Dogadane kontrakty (ostatnie 24 godziny):

Al Horford – Boston Celtics ($113mln/4 lata)
Trevor Booker – Brooklyn Nets ($18mln/2 lata)
Courtney Lee – New York Knicks ($50mln/4 lata)
Jon Leuer – Detroit Pistons ($42mln/4 lata)
Marvin Williams – Charlotte Hornets ($55mln/4 lata)
Bismack Biyombo – Orlando Magic ($70mln/4 lata)
Ian Mahinmi – Washington Wizards ($64mln/4 lata)
Ryan Anderson – Houston Rockets ($80mln/4 lata)
Eric Gordon – Houston Rockets ($53mln/4 lata)
James Ennis – Memphis Grizzlies ($6mln/2 lata)
Austin Rivers – Los Angeles Clippers ($35mln/3 lata)
Wesley Johnson – Los Angeles Clippers ($18mln/3 lata)
Arron Afflalo – Sacramento Kings ($25mln/2 lata)
Anthony Tolliver – Sacramento Kings ($16mln/2 lata)


Informacje:

Kevin Durant powiedział zainteresowanym nim drużynom, że podejmie swoją decyzję dzisiaj wieczorem bądź jutro rano. Dziś Durant spotka się z Miami Heat oraz ponownie z Oklahomą City Thunder.

Dallas Mavericks planują podpisać z Harrisonem Barnesem czteroletnią, maksymalną ofertę kontraktu. Golden State Warriors będą potem mieli trzy dni na wyrównanie oferty. Sytuacja jest prosta – jeśli Kevin Durant nie zdecyduje się na dołączenie do Warriors, wtedy Wojownicy wyrównają propozycję Mavs.

Toronto Raptors, Minnesota Timberwolves, Portland Trail Blazers i San Antonio Spurs wyrazili swoje zainteresowanie Pau’em Gasolem. Hiszpan poczeka z podjęciem swojej decyzji do czasu, aż swój nowy (lub stary) klub wybierze już Kevin Durant.

Golden State Warriors odezwali się do Jamala Crawforda i podobno sam zawodnik jest zainteresowany dołączeniem do zespołu Steve’a Kerra. Crawford znajduje się też na celowniku Brooklyn Nets.

Atlanta Hawks zaprzestali rozmów o wymianie Paula Millsapa. Wczoraj nie udało im się bowiem namówić do pozostania Ala Horforda.

Dwight Powell zbliża się do porozumienia z Dallas Mavericks w sprawie nowego kontraktu, dzięki któremu zarobiałby około 5 milionów dolarów na sezon. Powell jest zastrzeżonym wolnym agentem.

NBA ogłosiła, że salary-cap w tym sezonie będzie wynosił dokładnie 94.13 miliona dolarów. Drużyny będą musiałby płacić podatek od luksusu, jeśli przekroczą granicę 113.287 miliona dolarów.


Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider – 3/07/2016

 1. The rookie scale amount for the No.1 pick, according to Larry Coon’s CBA FAQ, is US$4,919,300 for the first year’s salary, and while the cap hold on the 76ers will be that amount, the team will more than likely pay 120 percent of that number; putting Simmons’ earnings for his first-year at US$5,903,160 (AUD$7,772,328).

  With the salary set to gradually rise over the four-year contract, Simmons will earn $26,620,450 (AUD$35,400,000) over four years, before having the chance to negotiate his post-rookie deal.

 2. Jon Leuer – Detroit Pistons ($42mln/4 lata)
  Ian Mahinmi – Washington Wizards ($64mln/4 lata)
  Austin Rivers – Los Angeles Clippers ($35mln/3 lata)
  Co się dzieje z wami ludzie? Zawsze zdarzają się przepłacani, teraz to w sumie wszyscy, ale akurat tych trzech to absurd. Szczególnie ten niezdolny synalek. No bo gdzie on by tyle dostał.

  1. $94.4mln za cztery lata. A jeśli Warriors zdecydują się mu zaproponować 5 lat, to wtedy $127.1mln. W dwóch słowach: Za dużo :D

  2. haha,w zeszlym roku smialismy sie z umowy Tristana,a tutaj okaze sie,ze umowa Tristana wcale taka tragiczna nie byla a w tym roku Barnes go przebije xD

  3. Nie przesadzajmy.
   Barnes nie ma możliwości zaprezentowania potencjału rzutowego skoro jest dopiero trzecią-czwartą opcją w ataku. A jak już rzuca, to nie wygląda to źle. Poza tym Barnes jest jeszcze młody, gra nieźle w defensywie. Oczywiście będzie to przepłacenie ale też trzeba się w końcu przestawić na nowe realia i pogodzić z dużo wyższymi kontraktami dla zawodników ze średniej półki.

Comments are closed.