Mahinmi na cztery lata w Wizards

Washington Wizards podpiszą czteroletni kontrakt na około 64 miliony dolarów z byłym środkowym Indiany Pacers, Ianem Mahinmim. Czy Marcin Gortat powinien obawiać się o swoje miejsce w rotacji?

ian mahinmi

Przed rozpoczęciem offseason mówiono, że Wizards będą starać się o Ryana Andersona bądź Darrella Arthura, a na początku lipca doszły jeszcze im starania o Ala Horforda. Ostatecznie jednak, żaden z tych panów nie będzie grał w przyszłym roku w trykocie Czarodziei. Stołeczny klub zdecydował się więc na dodanie innego podkoszowego.

Wizards zdecydowanie potrzebowali kogoś pod kosz, natomiast powstaje pytanie – czy na pewno kogoś takiego jak Mahinmi. Mając w składzie Marcina Gortata mówiono raczej o zawodnikach, którzy dysponowaliby rzutem z półdystansu, albo najlepiej z dystansu, natomiast teraz Wizards mają w rotacji dwóch typowych środkowych.

Komentarze do wpisu: “Mahinmi na cztery lata w Wizards

  1. Hmm trochę bezsensu ruch Wizards, chyba że Gortata za jakiś szrot C plus rzucający PF do jakiejś drużyny

  2. Chyba nie będą sobie przeszkadzać, przecież Nene chyba już nie będzie, czy się mylę?

    1. Dobrze piszesz że razem grać nie mogą, a wydaję mi się że Marcinem też nie będą handlować. Po prostu po straceniu szans na wszystkich graczy którzy mogliby zrobić różnice od zaraz podpisali takiego co się zgodzi przyjść przy okazji sporo przepłacając. Z ławki będzie wchodził gościu zarabiający 16mln, a na pozostałe uzupełnienia składu (teraz mają 7 kontraktów) pozostało im koło 15mln. Pewnie podpiszą znowu Sessionsa, Goodena na rok do uzupełnienia rotacji. Może ściągną Satoransky’ego z Barcelony, dogadają się z Temple. Na kogoś typu Waiters, Crabble czy Harkless pewnie im już zabraknie kasy i uzupełnią zawodnikami ze składu na Summer League takimi jak Aron White. Wygląda to znowu na trudną walkę o PO. Przy okazji te dwa dni agentury pokazują dlaczego dali tego maksa Bealowi…

  3. Bez kitu, co to ma być? Taki gracz za taką kasę? Dostanie więcej od Marcina.

    1. Ten kontrakt jest tylko potwierdzeniem tego, że razem z Wittmanem kopa w dupsko powinien też dostać Ernie Grunwald.

  4. Gdyby nie Lopez w Chicago, to Gortat byłby dla nich dobrym pomysłem.

  5. Wizards ściągają Nicholssona, Burke trafia z wymiany jako zmiennik Walla

  6. Właśnie czytam. Jednak mnie zaskoczyli pozytywnie. Oba te ruchy mają sens:)

Comments are closed.