Wes Johnson na dłużej w Clippers

Tak jak wcześniej zapowiadali, Los Angeles Clippers chcą zatrzymać jak najwięcej zawodników z zeszłorocznego składu. Nie udało się z Jeffem Greenem, udało się za to z Austinem Riversem oraz Wesleyem Johnsonem, który podpisał z organizacją z Miasta Aniołów trzyletnią umowę na 18 milionów dolarów. Trzeci rok kontraktu będzie opcją zawodnika.

wesley johnson

Nie wiadomo jeszcze, czy Docowi Riversowi uda się podpisać Jamala Crawforda, który podobno skłania się ku opuszczeniu Los Angeles. Clippers swoimi ruchami potwierdzają także plotkę o tym, że Kevin Durant zdecydował się na odrzucenie ich propozycji.

Johnson zrezygnował wcześniej z opcji zawodnika ($1,2mln) i zarobi przez to około 5 milionów dolarów więcej. 28-latek oprócz Clippers prowadził także rozmowy m.in. z Memphis Grizzlies, ale jak sam wspominał, chciał zostać w Los Angeles.

W ubiegłym sezonie był solidną opcją z ławki rezerowych, grając 20.8 minut na mecz i zdobywając średnio 6.9 punktu i 3.1 zbiórki na mecz. Wcześniej 4. wybór draftu 2010 występował także w Minnesocie Timberwolves, Phoenix Suns i Los Angeles Lakers.

Komentarze do wpisu: “Wes Johnson na dłużej w Clippers

  1. sytuacja wygląda tak, że zawodnicy z końca ławki rezerwowych liczą na kontrakty rzędu 3-5 mln dolarów za sezon, rezerwowi z rotacji na 5-11 mln, starterzy zadaniowcy 7-18, jak ktoś gra w miarę dobrze to od 20 do 30, gwiazdy maksymalne pieniądze.
    Najgorzej, że tak duże pieniądze dostają zawodnicy pokroju Jeffa Greena

Comments are closed.