Przebudowy w Portland ciąg dalszy: Ed Davis w Blazers

portland_trailblazers21254935903Ciężko znaleźć w to off-season generalnego managera, który zrobiłby więcej ruchów niż Neil Olshey i jednocześnie nie zrobił przy tym niczego konkretnego. Na osłodę po wysoce prawdopodobnym odejściu LaMarcusa Aldridge’a, z Trail Blazers kontrakt podpisał Ed Davis. Umowa jest warta 20mln USD za 3 lata gry.

Taka umowa to przecena dla Blazers po tym jakie pieniądze dostali Amir Johnson (24mln za 2 lata) czy Aaron Baynes (ta sama kasa, ale Baynes jest o klasę gorszy). Przy tym nie wiąże ona rąk Blazers, jeśli Aldridge lub Robin Lopez zdecydują się pozostać w Portland.

Davis w poprzednich rozgrywkach notował średnie 8.3 punktów i 7.6 zbiórek dla Lakers, ale tak naprawdę nigdy nie dano mu w pełni rozwinąć skrzydeł. W Portland może być najważniejszym zawodnikiem rotacji podkoszowej (przy założeniu, że Aldridge i Lopez nie wrócą) i grać powyżej 30 minut w meczu, co pozwoli mu kręcić średnie na poziomie double-double.

Blazers wcześniej pozyskali Al-Farouqa Aminu, przedłużyli umowę z Damianem Lillardem, wymienili graczy na Noaha Vonleha i Gerarda Hendersona oraz przechwycili z Brooklynu Masona Plumlee.

2 komentarze

  1. Savior_mm pisze:

    Brawo Lakers! Najlepszy zawodnik poprzedniego sezonu…

  2. Fetti pisze:

    Nie lubię się czepiać, ale z brooklynu chyba Masona, a nie Milesa pozyskali..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *