Trwa przebudowa w Portland, Aminu przechodzi do Trailblazers

220px-Portland_Trail_Blazers.svgJak pierwszy doniósł Adrian Wojnarowski z Yahoo Spors – Al Farouq Aminu zdecydował się na przenosiny do Portland i przez najbliższe 4 lata będzie reprezentował barwy Trailblazers. Jak widać sternicy klubu ze stanu Oregon pracują jak najlepiej , by zatrzymać w klubie LaMarcusa Aldridge’a i po transferze do Portland Masona Plumlee znów dodali zespołowi wartościowe uzupełnienie w obronie.

24-letni Aminu ostatni sezon spędził w Dallas Mavericks, gdzie podczas 74 gier notował przeciętne 5.6 pkt i 4.6 zb. Teraz , w Portland miałby zająć miejsce wymienionego do Charlotte – Nicolasa Batuma. Z kolei pozyskany z Hornets Gerald Henderson zajmie miejsce odchodzącego do Knicks – Arrona Afflalo. Jak widać, przebudowa w Oregonie idzie pełną parą a zespół nabierze nowego (czy lepszego?) charakteru.

Jak wiadomo działacze Blazers przyglądają się też sytuacji Wesley’a Matthewsa , który dzień po dniu odbędzie kolejne spotkania z przedstawicielami różnych drużyn (zainteresowani jego usługami są Raptors, Mavericks oraz zawodnik oczekuje zarobków na poziomie 15 mln USD za sezon!). Czekamy zatem na kolejne informacje z Portland i doniesienia na temat nowych graczy czy nowych kontraktów (Aldridge?Mathews??).

Komentarze do wpisu: “Trwa przebudowa w Portland, Aminu przechodzi do Trailblazers

 1. Aminu(30/4), Henderson, Plumlee
  Matthews, Aldridge uciekną

  na naszych oczach tworzy sie ekipa średniaków, przez nastepne 5 lat 10 miejsce.

  1. LMA nie odrzucił możliwości pozostania w Portland. Na razie bada rynek.

 2. Aminu to bardzo dobry grajek, jest cholernie niedoceniany. Świetnie walczy na desce i w obronie. Bardzo ciekawi mnie sytuacja Blazers.. żeby nie okazało się, żę będą największymi wygranymi tego off-season. Jeżeli jakimś cudem udałoby im się zatrzymać LMA to mieliby naprawdę mocną ekipę, nawet bez Wesa. Lillard-Henderson-Aminu-LMA-Plumlee, taka piątka wygląda naprawdę solidnie, a w obwodzie będą uzdolnieni Vonleh i McCollum, aby tylko LMA zatrzymali, w innym wypadku będzie tak jak napisał kolega iglo13.

  1. właśnie do tego odwołałem się na facebooku, sugerując by nie skończyło się jak z Boshem. Najpierw „cyrk objazdowy” a potem , sorry koledzy ale zostaję z Heat/Blazers.Defensywa Blazers została fajnie wzmocniona Plumleem , Aminu i energetycznym Hendersonem (choć Afflalo lepiej broni).

  2. Tylko kto mu na rzucać zza łuku, w pomalowanym będzie ciaśniej niż w krakowskiej komunikacji miejskiej.

Comments are closed.