Wrzuta dnia: NBA wybiera Isaiah Austina

Tegoroczny draft poza dużą ilością radości dla młodych graczy okazał się być również bardzo emocjonalnym wydarzeniem dla Isaiah Austina. Młody, były zawodnik Baylor Bears miał szansę zostać wybranym w pierwszej rundzie draftu, ale jego plany pokrzyżowało zdiagnozowanie genetycznej choroby – Marfan syndrome. 

Mimo to, liga i jej komisarz – Adam Silver postanowili dać szansę Austinowi na przeżycie momentu wyboru na wielkiej scenie. Piękna sprawa.

Komentarze do wpisu: “Wrzuta dnia: NBA wybiera Isaiah Austina

 1. takie cos jak się oglada to łzy same się cisną do oczu….

 2. Średni czas życia w połowie ubiegłego wieku to 30 lat :/ Obecnie medycyna przedłuża zycie tych osób o kilka(naście) lat…bardzo to smutne.

 3. Wydaje się być skromnym, poczciwym facetem. Szkoda, że takie coś mu się przytrafiło. Brawo Silver, brawo NBA!

 4. To lubię w Amerykanach, potrafią docenić też takich ludzi.

 5. Piękne świadectwo wiary w Boga. Muszę powiedzieć, że Silver bardzo u mnie zapunktował. Nie tylko za to, że docenił tego młodego człowieka, ale przede wszystkim zauważył jego życiowy dramat. Super. Wzruszyłem się.

 6. A chyba nie wszyscy wiedzą, że Isaiah to syn Alexa Austina, który na początku wieku grał w Noteci Inowrocław. Alex w sezonie 2001/2002 zdobywał odpowiednio 49 i 50 punktów w pojedynczych meczach ekstraklasy.

 7. Przykre. Jeden plus, że ma wsparcie takich osób, jak ludzie pracujący w lidze. Lepsze to niż liczenie na naszą kasę chorych :/ , a tam sam na lodzie nei zostanie. Straszny syf, bardzo szkoda chłopaka, już walić tą karierę.
  PS. Do Autora – Nazwę choroby można  śmiało napisać w naszym języku. Bez żadnej uszczypliwości oczywiście to było.

 8. Powiedzmy sobie szczerze, jeszcze kilkanaście-klikadziesiat? dni temu był prawie pewien wejscia do elity sportu, wielkich pieniedzy, kobiet i slawy; a teraz zostało mu kilka, moze kilkanascie lat zycia…masakra

 9. Aż ciężko to opisać. Brawo Isaiah Austina za wolę walki i pogodę ducha na pewno będę śledził Twoje poczynania .

 10. Jestem zdumiony, że jednak taki naród jak Amerykanie mają gest.

Comments are closed.