Elton Brand zostaje w NBA, roczna umowa z Hawks

To już będzie 15. sezon Eltona Branda na zawodowych parkietach ligi NBA. Tym razem po dwuletnim pobycie w Dallas Mavericks postanowił związać się umową z ekipą Atlanta Hawks, którzy zgodzili się dodać do swojego składu użytecznego weterana.  

hawks

O transferze Branda ekipa z Atlanty poinformowała na swoim koncie na Twitterze. Jednak już godzinę wcześniej informację tę podali dziennikarze HoopsHype, którzy powoływali się na agenta koszykarza, Davida Falka.

34-letni podkoszowy w swoim pierwszym roku pobytu w Dallas Mavericks notował najgorsze w swojej karierze 7,2 punku przy skuteczności na poziomie 47,3 procent. W drugim roku trwania umowy grał przede wszystkim jako center, co przyczyniło się do dalszej ewolucji jego gry w stronę zadań defensywnych.

14 lat na parkietach w NBA robi jednak swoje i jego doświadczenie przydałoby się większości ekip walczących o coś więcej, niż tylko dostanie się do playoffs. Ciekawe w jakiś sposób jego atrybuty wykorzystają w Atlancie, gdzie podczas tego offseason dokonano lekko mówiąc dość specyficznych ruchów transferowych?

Komentarze do wpisu: “Elton Brand zostaje w NBA, roczna umowa z Hawks

  1. Atlanta wejdzie do Playoffs i mało kto zauważy że są w lidze jak zawsze… :)

  2. Idą w stronę N.Y. Knicks trzeci PF w składzie. Ciekawe co z tego wyjdzie……

Comments are closed.