J.R. Smith przeszedł operację, nie zagra przez 3-4 miesiące

New York Knicks poinformowali, że ich zawodnik J.R. Smith przeszedł operację lewego kolana. Rehabilitacja ma potrwać 3-4 miesiące, co oznacza, że tegoroczny najlepszy rezerwowy w NBA może opuścić start nowego sezonu.

200px-NewYorkKnicks

Jak przyznali włodarze Knicks, Smith był leczony w specjalistycznym szpitalu w Nowym Jorku pod okiem doktora Answortha Allena. Jego uraz był przewlekły i stopniowo się pogarszał, dlatego niezbędna była operacja.

Źródła zbliżone do drużyny z Nowego Jorku twierdzą, że Knicks byli świadomi stanu zdrowia Smitha, gdy podpisywali z nim nowy kontrakt o wartości 24,7 miliona dolarów za cztery lata gry. Problemy z jego lewym kolanem rozpoczęły się już podczas tegorocznych playoffów.

– Ponowne podpisanie umowy z J.R. było jednym z naszych głównych celów w tym offseason i jesteśmy zachwyceni móc mieć go z powrotem. Zrobił wielkie postępy w ostatnim sezonie, czekamy na jego dalszy rozwój – stwierdził dyrektor generalny Knicks, Glen Grunwald, w krótkim oświadczeniu jakie wydał klub.

27-letni Smith stał się trzecim graczem w historii New York Knicks, któremu udało się wygrać nagrodę dla najlepszego rezerwowego sezonu. Wcześniej w ten sposób doceniono Johna Starksa i Anthony Masona. Smith w minionych rozgrywkach notował średnio 18,1 punktów w 80 meczach wchodząc z ławki rezerwowych.