CP3 z kontraktem na 5 lat.

LAC

Jak pisaliśmy wczoraj – Chris Paul zostaje w Los Angeles Clippers. Z kolejnym dniem mam już więcej informacji dotyczących kontraktu. CP3 będziemy oglądać w koszulce LAC przez kolejne 5 lat, a w tym czasie zarobi równe 107 milionów dolarów.

Zgodnie z Collective Bargaining Agreement (w skrócie CBA), rozgrywający miał dwie opcje: przedłużenie kontraktu ze swoją dotychczasową drużyną na 5 lat, albo podpisanie umowy z jaką kolwiek organizacją, ale już tylko na 4 lata. Wybrał tą pierwszą.

Rynek wolnych agentów od dziś jest oficjalnie otwarty i Chris Paul, który był niezastrzeżonym wolnym agentem, zdecydował się zostać w Los Angeles i tam ciągle próbować zdobyć upragnione mistrzostwo.

Rok temu, pięcio-letnie przedłużenie kontraktu podpisał także numer 1 draftu 2009 – Blake Griffin. Zatrzymanie CP3 było później priorytetem. Jak teraz widać, udało się, a to głównie za sprawą ściągnięcia do Miasta Aniołów Doc’a Riversa, którego Chris chciał w swojej drużynie.

28-letni zadownik zdobywał w ostatnim sezonie 16.9 punktów, 9.7 asyst i 3.7 zbiórki na mecz.

Komentarze do wpisu: “CP3 z kontraktem na 5 lat.

  1. Szybko, bez zbędnego szumu i mydlanej opery-zupełnie inaczej niż u DH12

    1. Sytuacja jest trochę odmienna. Howard może podpisać kontrakt z innym zespołem niż LAL najwcześniej 10 lipca. Dlatego to musi potrwać.

Comments are closed.