Knicks blisko pozyskania Bargnaniego

Od kilku miesięcy sternicy Toronto Raptors starali się znaleźć zainteresowanego osobą włoskiego skrzydłowego Andrei Bargnaniego. Podczas zimowego okienka transferowego były pierwszy numer draftu był niedaleki od transferu do Chicago, ale ostatecznie Raptors nie przyjęli oferty sześciokrotnych Mistrzów NBA. Wiadome było, że podczas letniego okresu transferowego – dodatkowo przy zmianie sterników klubu w Toronto – może znów dojść do prób wytransferowania Bargnaniego.

Jak donoszą portale Yahoo!Sports czy ESPN Włoch najlepszy manager NBA Masai Ujiri nie próżnuje i jest na najlepszej drodze do wytransferowania – mającego zarobić 22.5 mln USD za kolejne dwa lata – gracza – do New York Knicks.

Jeśli NBA zaakceptuje nieoficjalną jeszczę wymianę obu klubów to na jej mocy, klub z Toronto otrzyma dwóch graczy Knicks – Marcusa Camby’ego (który trafił do NBA z draftu właśnie do Raptors, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki, a następnie za Charlesa Oakley’a powędrował do Knicks) oraz Steve’a Novaka. Dodatkowo Knicks oddadzą Kanadyjczykom dwa wybory w kolejnych naborach do ligi (pierwszo i drugo rundowy).

Jeśli chodzi o obóz Raptors to ciągle oni szukają możliwości pozyskania Erica Bledosoe, natomiast Knicks próbują wzmocnić swój back court i zaintersowani byliby kolejną wymianą z udziałem Monty Ellisa (!) oraz znalezieniem zastępstwa dla emerytowanego Jasona Kidda. Ta ostatnia opcja zakłada rozmowy z Devinem Harrisem (Hawks), Aaronem Brooksem (ex Rockets) Willem Bynumem (Pistons) czy CJ Watsonem (ex Nets).

Komentarze do wpisu: “Knicks blisko pozyskania Bargnaniego

  1. Po co? Może dlatego, że niemal 35% populacji Nowego Jorku i New Jersey stanowią właśnie Italian Americans?

 1. Szkoda Novaka na ten deal. Bargnani zaraz i tak się kontuzjuje…

 2. Camby rencista, więc zrozumiałe.

  Novak, znakomity 3-p shooter, więc nie zrozumiałe.

  Brak dobrego rozgrywającego. Brak deski.

  Brak deski między innymi spowodował, że padli przed silnymi i zmotywowanymi Pacers.

  Co robią? Biorą wysokiego, który nie robi deski mimo wzrostu 2.13cm.

  Ktoś rozumie o co w tym chodzi?

 3. tak, myślę, że będzie dalszy deal z Bargnanim (wydaje się,że Knicks mają plan by wysłać go do Bucks za Ellisa).

  1. Wciąż słaby deal… Będą jeszcze dalej od Finałów Konferencji.

  2. Obyś miał rację, w przeciwnym razie ten zespół znowu straci bardzo wiele.

   Nie tylko dobrą reputację wśród tysięcy fanów ale i remontowany wizerunek w końcu dobrze zarządzanego – od dekady klęsk, pomyłek i rozczarowań.

Comments are closed.