Raptors włączyli się do wyścigu po Bledsoe

toronto_raptors_logo-10030Po tym jak praktycznie pewne stało się to, że Chris Paul pozostaje w Los Angeles Clippers, coraz głośniej się robi o szybkim transferze z LA jego zastępcy – Erica Bledsoe.

Już wcześniej spekulowano, że bardzo zainteresowani jego pozyskaniem są Orlando Magic i Detroit Pistons. Teraz do tej grupy dołączyli jeszcze Toronto Raptors, którzy są gotowi na przebudowę pod okiem Masai Ujiri.

23-letni Bledsoe był łączony już w wymianach z Boston Celtics. Miały one być przygrywką do sprowadzenia Doca Riversa. W pierwotnych scenariuszach do pary z nim miał opuszczać zespół DeAndre Jordan. W tej chwili wiadomo jednak, że Rivers chce bardzo go zatrzymać.

Najbliżej ustalenia warunków umowy są ponoć Magic, którzy oferują Arrona Afflalo i mogliby być skłonni do przejęcia Carona Butlera.

Jak podaje jednak serwis ESPN do walki o młodego rozgrywającego ostro włączyli się Raptors, którzy są skłonni zaoferować albo Andreę Bargnaniego, albo DeMara DeRozana.

Pierwszy jest już od dawna jedną nogą poza Toronto i niestety dla Raptors każdy o tym wie, przez co jego wartość jest na rynku dość niska. Pogłoski płynące z obozu Clippers mówią jednak o tym, że i tak byłby cenniejszym nabytkiem niż DeRozan. Dzieje się tak dlatego, że mógłby rozciągać grę i robić więcej miejsca pod koszem dla Jordana i Griffina, a także ścinającym graczom obwodowym.

Jedno jest pewne. Bledsoe wkrótce opuści LAC bo klub jest świadomy jego ambicji i tego, że gdy będzie kończyła się jego umowa to mogą nie dostać nic w zamian jednocześnie nie mogąc mu zaoferować pieniędzy jakie dostanie poza Los Angeles.

Komentarze do wpisu: “Raptors włączyli się do wyścigu po Bledsoe

 1. Bledsoe za Bargsa ? Zdecydowanie tak ! Za DeRozana ? Raczej tak ! Wydaje mi się że taki Ross będzie wkrótce lepszy niż DeRozan a z pewnością bardziej wszechstronny. Tak czy siak Raptors na tym nie stracą.

 2. nie widziałem jeszcze ciekawej propozycji wymiany za Bleadsoe, te powyższe również nie są

 3. Hajp na Bledsoe jest dla mnie niezrozumiały jak fizyka kwantowa- owszem, miewa przebłyski, jest solidnym rzemieślnikiem, ale cholera- za DeRozana? Po Wschodzie krąży tajemniczy wirus- najpierw w Filadelfii, teraz w Kanadzie. Inna sprawa, że gdyby udało się im oddać Bargnaniego, to byłby to majstersztyk Ujiriego- i nie chodziłoby już nawet o skille Bledsoe, ale o pozbycie się młodszego Biedrisa (tak tak, wiem, że całkiem inaczej grają i mimo wszystko włoski ogier jest o wiele lepszym graczem niż łotewski niedolot) i jego turkoglowskiego kotraktu, za tanie, acz solidne, uzupełnienie składu.
  Nie do końca jestem pewny czy Bledsoe byłby jakimś szczególnym zwycięzcą owego trade’u- w mojej opinii jest słabszym grajkiem niż Lowry, więc nawet jeśli dostałby więcej minut niż przy Paul’u to i tak wchodziłby z ławki najczęściej.
  Nie wierzę w opcję z Bargnanim także dlatego, że już teraz LAC mają salary zapełnione 45mln- bez podpisanego Paula- zakładając, że otrzyma on 20mln to 65 mln za 7 zawodników- i potencjalne 12mln Bargnaniego? hohoho, chyba skład uzupełnialiby juniorami Anwilu Włocławek.
  Jedyne- racjonalne- rozwiązanie, które przychodzi mi do głowy to- Bargnani za Bledsoe i Butlera- to rozwiązanie jednak sprawia, że Toronto na nowo definiowałoby small ball, bo poza Amirem Johnsonem i Valanciunasem to wysokie byłoby jedynie ich położenie na mapie.

  1. Tyle że Raptors mają jeszcze Acy’ego ( ciut bardziej uniwersalna wersja Reggiego Evansa ) co do którego mają może jakieś plany…on też potrafi dobrze zbierać jeżeli o to chodzi. No poza tym to z wysokich jest jeszcze Gray ale jego pomijam bo nie ma o czym specjalnie pisać przy jego osobie.

  2. Może się pomylę, ale Bledsoe wydaje mi się w tej chwili ekstremalnie overrated. Nie chcę go w Magic. Poza tym nie widzę go na 2 w Toronto chyba że chcą dalej trejdować też Lowrym.

  3. @lesny(ryj) a jakby wrócił Calderon ? Wtedy można handlować Lowry’m. Calderon do s5, Bledsoe rezerwowy i przykładowo w razie kontuzji zostaje Telfair ( nie wiem czy on tam FA jest czy co musi się ktoś bardziej obeznany wypowiedzieć ).

  4. i kontynuując swoją poprzednią wypowiedź… wtedy Lowry + Bargs/DeRozan ( ktoś kto nie pójdzie za Bledsoe ) za konkretnego gracza na 4. Wtedy to ma sens a Raptors mają bardzo dobrą pakę. Ale to tylko moje widzi mi się.

  5. Gdzieś na necie krąży porównanie Bledsoe i Johna Walla, które potwierdza jak dobrym rozgrywającym może się stać Bledsoe. Poza tym chodzą słuchy, że Doc jest wielki fanem DeRozana więc taki trade jest bardzo prawdopodobny.

Comments are closed.