Udonis Haslem przejdzie operację kolana

Miami-Heat-Logo-Red-basketball-with-flames-goes-through-a-white-hoop

Członek mistrzowskiej drużyny Miami Heat – Udonis Haslem zapowiedział, że w trwającym już off-season podda sie operacji prawego kolana. Trzy-krotny mistrz NBA mówi, że grał z kontuzją stawu kolanowego przez całą drugą połowę sezonu. Teraz jest czas, aby wyleczyć kontuzję.

UD mówi, że spodziewa się powrócić na przed sezonowe treningi z drużyną. „Będę korzystał z wolnego czasu i przeznacze go na odpoczynek i regenerację.” Mówił Haslem.
Udonis właśnie skończył swój dziesiąty sezon w najlepszej lidze świata, wszystkie te lata spędził w Miami. „Moje ciało jest trochę zmęczone. O wiele bardziej zmęczopne niż rok temu.”

Haslem zdobywał średnio tylko 3.9 punktów i 5.4 zbióreki w rozegranych 75 meczach tego sezonu. Nie licząc ostatniego tygodnia sezonu, opuścił on tylko 3 spotkania: 10 grudnia przeciwko Hawks z powodu grypy, 29 grudnia przeciwko Bucks z powodu kontuzji szyi i 14 lutego przeciwko OCK z powodu problemów z kolanem.

Ten sezon był bardzo męczący dla zawodników z Południowej Florydy, mimo to udało im się zdobyć tytuł mistrzowski. Pat Riley zapowiedział, że chciałby, aby w następnym roku występowali w jego drużynie ci sami zawodnicy. Mario Chalmers, Ray Allen, Rashard Lewis i James Jones – wszyscy wykorzystali swoje opcje w kontraktach i zostaną w Heat na kolejny sezon. Następną sprawą jest zatrzymanie Chrisa Andersena, z którym na boisku Miami miało bilans 54-8. Jest on bardzo ważnym ogniwem drużyny, wypełnie dziurę, jaką Heat w ostatnich latach mieli na pozycji centra. W poniedziałek zostanie wolnym agentem i jeśli nie będzie grał w Miami w następnym roku to drużyna będzie musiała podpisać innego środkowego.

Oczekuję, że każdy będzie miał okazję znowu zagrać z nami w kolejnym sezonie.” Mówi Haslem.” Mam nadzieję, że wszystko w Birdmanem zakończy się dobrze, nie mam pojęcia co byśmy bez niego zrobili.”