Timberwolves sprowokują dużą wymianę?

Wszystko wskazuje na to, że Portland Trail Blazers wyrównają ofertę Wilków z Minneapolis za Nicolasa Batuma. David Kahn nie zamierza jednak składać broni w walce o francuskiego skrzydłowego i ostatnie plotki dobitnie to potwierdzają.

Wcześniej mówiło się o tym, że GM zespołu z Minnesoty zaoferował Smugom wybranego z dwójką w drafcie 2011 Derricka Williamsa oraz Martella Webstera. Oferta ta spotkała się jednak z niezadowoleniem ze strony zespołu z Portland. Kahn wpadł więc na pomysł by poprzez trójstronną wymianę podrzucić do Oregonu Andre Iguodalę.

Scenariusz tej wymiany wygląda tak:

 • Philadelphia 76ers otrzymuje Derricka Williamsa z Minnesoty
 • Minnesota Timberwolves otrzymuje Nicolasa Batuma z Portland
 • Portland Trail Blazers otrzymują Andre Iguodalę z Philadelphii

W Portland podobno się wahają i jeśli odrzucą tę ofertę niewykluczone, że wymiana odbędzie się tylko na linii 76ers – Timberwolves. Minnesota wykazywała już zainteresowanie Iguodalą jednak nie podejmowała znaczących ruchów ze względu na jego kontrakt. Gdyby doszło do wymiany tylko pomiędzy dwoma wspomnianymi zespołami Wilki musiałyby dołożyć co najmniej jeszcze jednego gracza, a to może skomplikować sytuację.

Od strony czysto sportowej byłoby to dosyć ciekawe posunięcie dla każdego z zespołów. 76ers pozbywają się co prawda lidera, ale także jego grubego kontraktu – w zamian dostają naprawdę utalentowanego zawodnika, który w przeciągu najbliższych 2 sezonów może wykonać duży skok w ligowej hierarchii. Blazers pozbywają się niezadowolonego ze swojej sytuacji Batuma oraz jego nowego, dużego kontraktu i otrzymują doświadczonego, wszechstronnego gracza, który dodałby Smugom większej pewności w defensywie oraz stanowiłby znakomite wsparcie dla LaMarcusa Aldridge’a. Timberwolves za to otrzymują swój transferowy cel numer 1 (co prawda przepłacony), który doda im jakości na pozycjach 2/3 i pozbywają się utalentowanego gracza, który jednak nie może do końca odnaleźć się w napiętej na pozycjach 3/4 rotacji zespołu.

Komentarze do wpisu: “Timberwolves sprowokują dużą wymianę?

 1. Z jednej strony Sixers mówili, że nie chcą zawodnika z potencjałem za Iggy’ego bo chcą wygrywać teraz. Z drugiej – ich ostatnie ruchy (Brand, Williams) wydają się temu przeczyć.

  Problem w tym, że Williams jest graczem trochę podobnym do Younga łamany SF/PF, a Philly potrzebne jest mięso pod koszem bo Hawes to też nie jest zabijaka.

  76ers mają na oku teraz ponoć Humphriesa. Ja bym jeszcze próbował zawalczyć o Hicksona. Ponadto gdyby Warriors bylil zainteresowani dealem Iggy za Lee to brałbym go w ciemno.

  1. Williams jakby dostał minuty i wsparcie może dać mięso. W NCAA robił miazgę więc wiemy, że potrafi walczyć twardo na desce. Poza tym trafiłby w ręce Douga Collinsa, który by go świetnie pokierował. Iggy zapewnia defens i to jest największy ból, bo takich obrońców na pozycje 2-4 jest mało, w dodatku daje te 12+ punktów na mecz.

 2. Może 76ers zgodziliby się na wymianę Gasola za Iggiego?? Wiem, że to nierówna wymiana, ale 76ers potrzebują dobrego wysokiego a LAL potrzebują dobrego SF.

Comments are closed.