Wyścig po Fishera

Autor: Damian Wichrowski

Brooklyn Nets, Chicago Bulls, Oklahoma City Thunder, Cleveland Cavaliers i Dallas Mavericks, to drużyny, które są zainteresowane pozyskaniem Dereka Fishera. Jak podaje portal sportowy prosportsdaily.com, faworytem w wyścigu po weterana parkietów NBA są Nets.


38-letni Derek Fisher prowadził także rozmowy z New York Knicks, ale kiedy zespół z Big Apple doszedł do porozumienia z Jasonem Kiddem, sprawa upadła. Fish właściwie w każdym z zespołów, do którego może trafić, powinien pełnić rolę mentora dla młodszych rozgrywających. W Nets miałby dawać kilka minut odpoczynku Deronowi Williamsowi, w Cavs na takiej współpracy sporo zyskałby Kyrie Irving. W zespole z Dallas miałby natomiast okazję spotkać się z zawodnikiem, który zajął jego miejsce w Lakers, czyli Ramonem Sessionsem, przymierzanym do drużyny z Teksasu.

5-krotny mistrz NBA swój ostatni sezon spędził w Oklahoma City Thunder, gdzie w 20 spotkaniach notował średnio 4.9 punktów, 1.4 asysty i zbiórki. Sezon rozpoczął jednak jako gracz Los Angeles Lakers, po czym „Jeziorowcy” wymieli Fishera i pick w pierwszej rundzie draftu za Jordana Hilla z Houston Rockets. Kilka dni po wymianie, Fisher został oficjalnie zwolniony, a trzy dni później podpisał kontrakt z OKC.