Przed sezonem 2018-19: Detroit Pistons (8)

SKŁAD: Reggie Jackson, Derrick RoseTim FrazierJordan Bone, Joe Johnson, Langston Galoway, Sviatoslav Mykhailiuk, Luke Kennard, Bruce Brown, Tony Snell, Sekou Doumboya, Deividas Syrvidis (?)Louis King, Markieff Morris, Christian Wood, Blake Griffin, Donta Hall, Thon Maker, Andre Drummond

1.TYPY NA SEZON: Zmiany kosmetyczne i sezon transferowy charakteryzowały transfery weteranów (Morrisa, Rose’a, Johnsona czy Snella). Czego zatem można się spodziewać po starszych i bogatszych w doświadczenia – Tłokach?

Adrian: Można się spodziewać ich awansu do playoffs. Odpowiedni człowiek za sterami, solidny skład z dwoma graczami z górnej półki. Mała ilość zmian w zespole sprawi, że zgranie zespołu będzie od początku sezonu na wysokim poziomie co będzie ważne na starcie zważając na trudny terminarz „Tłoków” w październiku. Na walkę o coś więcej niż ugranie jednego meczu w pierwszej rundzie PO jest moim zdaniem jeszcze za wcześnie. Nie wróży im się jakiegoś spektakularnego sezonu ale też niewielu raczej się spodziewa, że zakończą sezon poza czołową ósemką.

Woy: Zapowiada się solidnie. Dwane Casey wrócił z drużyną do play offs czyli tam gdzie Stan Van Gundy zawitał tylko raz podczas swojej 4-letniej przygody z Tłokami. Wydobył z graczy wszystko co najlepsze (na więcej nie można było liczyć przy kontuzji Griffina i przy krótkiej ławce) i przy odowiednich uzupełnieniach składu będzie miał szansę powtórzyć ten wyczyn z poprzedniego sezonu. Wprawdzie odeszli Ish Smith i Wayne Ellington, ale Derrick Rose, Tony Snell i Markieff Morris mogą ich zastąpić z nawiązką.

Nieco bogatszy skład, nieco mocniejsza ławka rezerwowych i szansa na ponowny awans do play offs oraz bilans zbliżony do poprzedniego (po 41). Jeśli zdrowie dopisze dwójce Rose-Griffin to publiczność w Detroit może obejrzeć jeszcze ciekawszy basket w wykonaniu Tłoków i poprawę wyniku z ostatnich rozgrywek. Spodziewam się też dobrych, solidnych zmian po dwójce Snell – Mykailiuk. Dwane Casey ma nad czym myśleć i kogo układać by zostawić lepsze wrażenie aniżeli jego poprzednik – Stan Van Gundy.

2. TRANSFERY. Największe wzmocnie w zakończonym off-season? Kogo zabrakło do szczęścia, by można było mówić o udanym letnim okresie??

Adrian: Przede wszystkim Derrick Rose to dobre wzmocnienie. To może być taki motor napędowy drużyny w trudniejszych momentach. Oby tylko zdrowie dopisało podobnie jak Griffinowi bo bez tego będzie to trudny i męczący sezon dla „Tłoków”. Ja uważam, że Pistons wykonali solidną robotę w lato i mogą mówić o udanym offseason. Wiadomo, zabrakło jakiegoś głośnego nazwiska, być może ilość zmian była zbyt mała ale według mnie Detroit w większym stopniu zrobili to co należało zrobić w tym przypadku.

Woy: Upgrade jeśli chodzi o transfery w odniesieniu do ubytków. Rose, Mykhailiuk, Snell czy Morris pozwolą na większą siłę z ławki Tłoków, pogłębią rotację Dwane’a Casey’a oraz dodadzą należytego wsparcia dla liderów – Drummonda i Griffina. Rotacja jest mocniejsza niż w poprzednich rozgrywkach i przy dobrej chemii ten zespół może wrócić do play offs.

Brak możliwości pozyskania trzeciej gwiazdy przy mocno obłożonym salary cap na Griffina i Drummonda. Kto wie czy nie będzie to ostatni wspólny sezon tej dwójki? Potem może się okazać, że management wykona podobne ruchy do Memphis Grizzlies i rozbije swój najlepszy duet…Niedawno wyciekła plotka sugerująca, że Blake Griffin mógł trafić w wymianie do Bulls.

3. PYTANIE SEZONU. Czy poza awansem do play offs są w stanie wejść do drugiej rundy? Czy raczej to marzenie można nazwać „mission impossible”?

Adrian: Raczej nie. Są na to bardzo małe szanse. W Detroit nie ma jeszcze ekipy, która mogłaby przejść pierwszą rundę patrząc na obecne zestawienie wschodu.

Woy: Na razie nie ma takiej opcji, gdyż konkurencja jest zbyt silna i kluby doskonale przepracowały off-season (Pistons tylko solidnie). Patrząc na składy Bucks, Celtics, Sixers a nawet Raptors czy Nets to uważam, że Tłoki maksymalnie znów skończą na pierwszej rundzie P.O.

4. PRZEWIDYWANY BILANS:

Adrian: Albo bardzo podobny albo identyczny do tego z sezonu 2018/19. Obstawiam, że połowę spotkań są w stanie wygrać ale na więcej niż cztery spotkania w playoffs z ich udziałem bym nie liczył.

Woy: Między 40 a 42. zwycięstwami z założeniem, że Blake Griffin rozegra co najmniej 65 spotkań. Mam nadzieję, że Casey dobrze wkomponuje w drużynę nowe nazwiska i starterom oczekiwane wsparcie – Rose’a, Johnsona czy Morrisa.


GWIAZDA OFF-SEASON: Joe Johnson, Mistrz ligi Big3 i MVP finałów tej ligi. Po roku przerwy IsoJoe wraca do ligi NBA. W jakiej będzie formie i na ile będzie w stanie pomóc nowej drużynie?

Komentarze do wpisu: “Przed sezonem 2018-19: Detroit Pistons (8)

  1. Zobaczymy już wkrótce, zespół jest na pewno mocniejszy, właściwie jest upgrade na wszystkich pozycjach. Warto zwrócić uwagę na Wooda. Zupełnie inny zawodnik niż Dre, o klasę lepszy zarówno do Morelanda 2 lata temu jak i Zazy rok temu. Zdrowie i skutczność a będzie 47-48 wygranych na koniec. GO PISTONS!!!

Comments are closed.