Pierwsza piątka: koniec serii dla Duranta, Vogel a nie Lue w Lakers?

Zarówno Adrian Wojnarowski jak i Shams Charania podali bardzo zbliżone informacje na temat zdrowia lidera Golden State Warriors – Kevina Duranta. Okazuje się, że uraz łydki skrzydłowego (odniósł go pod koniec trzeciej kwarty piątego meczu, wygranego przez Warriors) jest na tyle poważny, iż Durantula nie wystąpi do końca serii przeciwko Rockets. Co dalej, Durant ma zostać w Oakland i poddać się zabiegom na naciągniętym mięśniu oraz szykować się do ewentualnego finału konferencji. KD w serii przeciwko Rakietom notuje średnio 25 pkt i pytanie czy Warriors poradzą sobie w meczu #6 bez jego zdobyczy punktowych? Ewentualny mecz #7 byłby w niedzielę o 21:30 polskiego czasu. Trzeba przyznać, że emocje w tej parze sięgną zenitu.


Kilka dni temu wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, iż Lakers dzieli tylko podpisanie kontraktu przez trenera by oficjalnie rozpocząć współpracę z Tyronnem Lue. Część fanów Lakers miała oczywiście nadzieję , że do tego ruchu nie dojdzie i okazuje się, iż rzeczywiście obie strony zerwały wczoraj rozmowy. Kośćmi niezgody okazały się dwie rzeczy: pierwsza – długość i wysokość kontraktu (Lue chciał na 5 lat i 25 mln USD, Lakers oferowali na 3 lata i na 18 mln USD). oraz skład sztabu trenerskiego (duet Rambis – Pelinka chciał mieć Franka Vogela odpowiedzialnego za defensywę oraz Jasona Kidda odpowiedzialnego za pracę z młodymi graczami). Lue ponoć obraził się na krótszy kontrakt (niby tylko do końca umowy Jamesa) i na wrzucanie mu asystentów, którzy mogliby się okazać większymi autorytetami dla graczy aniżeli on sam :-)

Efekt jest taki, że zbliżamy się wielkimi krokami do draftu, a Jeziorowcy nadal nie mają ani trenera, ani planu na wybory w drafcie, ani dodatkowo – strategi na przebudowę drużyny. Wg ostatnich doniesień Pelinka i Rambis rozpoczną nowe rozmowy od interview z w/w Vogelem. Gdzieś po drodze przewinęły się znów nazwiska Jasona Kidda, Juwana Howarda, a nawet emerytowanego Lionella Hollinsa czy zapomnianego Mike’a Woodsona…


Cleveland Cavaliers obrali kierunek europejski; mówiło się asystentach Denver Nuggets, spekulowano na temat Sarunasa Jasikaviciusa a teraz działacze rozmawiają z włoskim asystentem Gregga Popovicha – Ettore Messiną. Dodam tylko, że niedawny trener Cavs – David Blatt – toczył największe boje euroligowe właśnie z przepytywanym Messiną. Kto wie, może to będzie najlepsze z możliwych rozwiązań dla Cavs?


Sixers są jeszcze w grze o finał konferencji, ale coraz głośniej mówi się o zainteresowaniu – z różnych stron – osobą Tobiasa Harrisa. Coraz częściej jako potencjalny kierunek dla Harrisa wymienia się Utah Jazz.


Chris Fleming – dotychczasowy asystent Kenny’ego Aktinsona w Nets – został nowym asystentem Jima Boylena w Bulls.


Po osobie Derricka Rose’a kolejnym celem transferowym Detroit Pistons – jest obecny zawodnik Blazers – Seth Curry.


Greg Oden zakończył naukę na uczelni Ohio i zdobył specjalizację w przemyśle sportowym.

Komentarze do wpisu: “Pierwsza piątka: koniec serii dla Duranta, Vogel a nie Lue w Lakers?

  1. ok, no to kibicuję Rockets ;-D Warriors mimo wszystko enemy no1 (no i mistrzostwo NBA dla Bucks)

  2. Rok temu Houston prowadzili z Goldeniarzami 3-2, wypadł im ze składu Chris Paul i przegrali serię 3-4. Teraz sytuacja odwrotna- to Goldeniarze prowadzą 3-2, ale kontuzjował się Durant, więc Rockets powinni to wykorzystać!

  3. Vogel naprawdę świętną opcją byłby, jestem za jego zatrudnieniem.

Comments are closed.