Cześć ekipa! Jak tam, wypoczęci? U mnie dzisiaj noc trwała wyjątkowo krótko ale czego to się nie robi dla naszej NBA :) Bez zbędnych słów we wstępie lecimy z przeglądem kolejki bo mnóstwo spotkań i mnóstwo wydarzeń miało miejsce.

Dyszka. Raptors jadą dalej, notując dziesiątą wygraną z rzędu, pewnie po zwycięstwo w konferencji wschodniej, jak po swoje. Przeciwnik dzisiaj nie był łatwy i jeszcze trzeba było grać na wyjeździe ale podołali zadaniu. Przez większość spotkania Pacers prowadzili, ta przewaga była jednak bardzo mizerna i wystarczyła jedna seria gości by odrobić ten deficyt. Ostatecznie Raptors dopadli rywali na 7 minut do zakończenia spotkania i prowadzenia już nie oddali do samego końca. Ekipa z Kanady popełniła aż 19 strat przy zaledwie 8 rywali. Wygrała jednak zdecydowanie zbiórkę – 58 do 35.

Najlepsze w sezonie 33 punkty zanotował Dwight Howard. 20 z nich zdobył w samej drugiej połowie. Nicolas Batum dołożył triple-double w tym rekord kariery – 16 asyst a Hornets ograli Hawks na wyjeździe. „Szerszenie” trafiły łącznie aż 17 rzutów z dystansu, 6 z nich dołożył sam Kemba (24pts). „Jastrzębie” nie chciały być gorsze ale ostatecznie były – 16 trafionych trójek a pojedynczo najwięcej wlepił będący ostatnio w niezłe formie Prince – 6. Co tu dużo opisywać… mecz z kategorii do zapomnienia.

Ben Simmons znów to zrobił! Uskładał swoje 8 triple-double i drugie z rzędu (13-10-12). Wyprzedził tym samym Johnsona, który miał w swoim debiutanckim sezonie 7 potrójnych zdobyczy i przed Simmonsem znajduje się już tylko Oscar Robertson, którego rekord jest niezagrożony (26). Ale to nie wszystko! Zawodnik 76ers dołącza do klubu Magica oraz Oscara. Staje się jednym z trzech zawodników w historii NBA, którzy w swoim rookie season uskładali 1000 punktów, 500 zbiórek oraz 500 asyst. A jak poszło jego drużynie w dzisiejszym meczu? Grali z Knicks i o dziwo mieli problemy i to spore. Dopiero w czwartej kwarcie spięli tyłki i pomogli rywalom w odniesieniu 9 porażki z rzędu.

Rockets wygrywają 13 mecz domowy z rzędu. Dziś jednak przeciwnik postawił bardzo trudne warunki. Do samego końca ważyły się losy spotkania ale od czego ma się Jamesa Hardena? Może w meczu mu za specjalnie nie siedziało ale w kluczowym momencie trafiał i nie zawiódł. Słabszy mecz Chrisa Paula – tylko 3-13 z gry, 0-6 z dystansu, 11 punktów, 4 zbiórki oraz 3 asysty. Tym razem opcję tego drugiego przejął Eric Gordon, który z ławki zagrał 30 minut i wlepił rywalom 7 trójek zdobywając łącznie 23 punkty. W obozie Clippers na wyróżnienie na pewno zasługuje Tobias Harris, autor najlepszych w meczu 29 punktów. Clippers wylatują z ósemki a Doc Rivers nie ukrywa frustracji nazywając sędziowanie w tym meczu kompletnym żartem kwestionując dysproporcję oddanych rzutów wolnych obu drużyn przy tak dużej różnicy w oddanych rzutach za trzy punkty. Trójki – 41 do 18 dla Rockets, wolne – 23 do 8 dla „Rakiet”.

Już było tak blisko… Seria porażek mogła zostać przerwana, już spragniony zwycięstwa Marc Gasol miał się cieszyć ale nie. Nic z tego. 19 porażka z rzędu stała się faktem. Grizzlies przegrali na własnym parkiecie z Bulls. Pojedynek dwóch godnych siebie drużyn na ten moment można rzec. Starcie wyrównane, no wystarczy też spojrzeć na wynik. Na niecałe 2 sekundy do końca niejaki Antonio Blakeney trafił rzuty wolne dając jednopunktowe prowadzenie swojej drużynie i jak się później okazało także i zwycięstwo. 21pts, 10reb, 8ast, 2blk Marca Gasola, 25 „oczek” Tyreke Evansa. W ekipie „Byków” punkty rozkładały się na większą ilość zawodników ale najwięcej uskładał LaVine (20).

Mają to! Spurs wracają tam gdzie jest ich miejsce czyli do najlepszej ósemki konferencji. Ograli dziś u siebie Pelicans, ale kurde, nie przewidywałem jeszcze tak emocjonującej końcówki po tym jak Spurs praktycznie cały mecz prowadzili. Na niewiele ponad 3 minuty do końca Pels zbliżyli się na 1 punkt za sprawą trafionego rzutu Holidaya no i było gorąco na ławce gospodarzy. Końcówki nie zagrał „AD”, który popełnił 6 fauli i to było też dużym plusem SAS. 25 punktów Aldridge’a, 18 „oczek”, 12 zbiórek, 4 przechwyty ale niestety ZERO asyst rozgrywającego młodego Murray’a no i najlepsze w karierze 6(!) bloków Danny’ego Greena. Robi mega wrażenie patrząc, że to przecież zawodnik obwodowy nie mierzący nawet 2 metrów.

„Joker” poprowadził Nuggets do ważnego zwycięstwa. Serb uskładał kolejne już w tym sezonie triple-double (23-12-10), miał on także 3 przechwyty oraz 3 bloki. Jamal Murray (26) oraz Will Barton (23) byli jego najważniejszymi pomocnikami. I co tam panie Griffin? 12 porażka w ostatnich 15 spotkaniach. Pistons jeszcze tankują czy co tutaj się wyprawia? Van Gundy out! Chyba…

Jazz grają piękną koszykówkę. To jak się oglądało ich ball movement (ruch piłki), unselfish basketball (pozbawioną egoizmu koszykówkę) to była czysta poezja. W Utah zagrali piękny koncert ale nie był to raczej jazz bo bym się na niego nie wybrał, hehe. Tak, ja wiem, że to tylko Suns ale przecież oni notują serię 8 wygranych z rzędu, wygrali 20 z ostatnich 22 spotkań ogrywając nie tylko zespoły pokroju Suns. Defensywa jest najwyższych lotów, każdy zawodnik jest tam potrzebny, każdy jest dobry w swoim fachu ale jedno mają wszyscy – dobrą obronę. W piłce nożnej jest powiedzenie, że atak wygrywa ci mecze a obrona trofea. Nie wiem czy w koszykówce jest ono też zastosowane, być może w jakimś stopniu. Wracając do samego meczu Jazz – Suns. W pierwszych 12 minutach goście jeszcze się trzymali, druga odsłona jednak wygrana przez gospodarzy 36-20 i do widzenia. Rubio świetnie współpracował z Gobertem. Hiszpan rozdał 11 asyst, niektóre z nich naprawdę niezłej urody, do tego także w kilku sytuacjach popisał się szybkimi rękoma kończąc mecz z 4 przechwytami. Miał on także 12 punktów, 5 zbiórek oraz najwyższe w meczu +31. Rudy większość akcji kończył wsadem, dominował pod koszem, jak zazwyczaj to ma miejsce. Francuz zakończył ostatecznie spotkanie z 21 punktami oraz 13 zbiórkami na koncie. Donovan Mitchell (23pts) gra z taką gracją z takim polotem, z taką elegancją, naprawdę przyjemnie się patrzy na poczynania tego młodego zawodnika. Joe Ingles dołożył standard od siebie czyli kilka trójek a dokładniej 4 oraz 17 punktów, również kilka fantastycznych zachowań i akcji w obronie a Jae Crowder już zapomniał o przykrym epizodzie w Cleveland i teraz znów gra tak jak grał w Celtics a może i nawet lepiej. 15 punktów, 8 zbiórek i 2 przechwyty w 28 minut. A, wrócił Dante Exum. Minionej nocy rozpoczął swoją przygodę z sezonem 2017/18. Występ zdecydowanie na plus patrząc na to jak długą przerwę miał ten zawodnik – 10pts, 3reb, 2ast, 14min.

Na koniec Blazers obronili własny parkiet przed Cavaliers i tym samym zanotowali 11 wygraną z rzędu. Duet Lillard & McCollum tradycyjnie daje radę – 53pts, 4reb, 12ast, 2stl. PTB lepiej dzielili się piłką, byli bardziej zdecydowani w polu trzech sekund, zbierali więcej, popełniali mniej strat i tym samym mogli sobie pozwolić na posiadanie gorszej skuteczności od rywali a mimo to odnieść zwycięstwo. James swoje zagrał – 35pts, 14reb, 6ast, 2stl, 3blk, 6to oraz zmasakrowany Nurkić.

• Turner – 11 Pts, 5-10 Fg, 7 Reb, 5 Ast, 26 Min

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #142: „LBJ” nie daje rady powstrzymać Blazers, Utah Jazz – to tak można?

1. Bardzo miło się czyta :D Jazz mogą tak namieszać w PO, ze juz nie mogę się doczekać. Piękna koszykówka, Rubio w ostatnim czasie super, mądre akcje, rzuty, asysty, Gobert nie dość ze zbiera, pakuje z gory to jeszcze jest jednym z najlepszych obrońców ligi, Mitchell to franchise player Utah, dla mnie bez dwóch zdań ROTY, ma taki polot, elegancje i inteligencje przez co bardzo miło się go ogląda, Ingles najlepszy w lidze za 3, dobre podania, czyta gre rywali, Crowder który uwielbia takie miejsca w których walką i obrona wygrywa się mecze, wpasowal się idealnie, Favors także fajnie pod koszem, wraca Exum. Można się tylko cieszyć z tego jaki Utah zrobili progres :)

1. Dorzucmy do tego naprawdę łatwy terminarz i okazuje się ze jest szansa pierwsza 4. Byłoby mega bo ogląda się ich świetnie.

2. Cavs po ASG – zjazd….drama, LBJ raczej żegna się z Ohio.

3. Bardzo lekko się czyta prawda. Oby tak dalej, podoba mi się używanie dużej ilości epitetów. :)
    Do jednego się przyczepię: 'Offense wins games, defense wins championships’ funkcjonuje w koszykówce już od dawna, mi się osobiście kojarzy to powiedzenie z Brucem Bowenem i ogólnie czasami prime’u Duncana (nie wiem czemu, przecież kibicuję Lakers). Ale autor młody, także wybaczam. :P
    BTW: 'Offense sells tickets, defense wins championships’ jeszcze bardziej odpowiada realiom sportu. ;)

4. A co ten bidny Griffin moze? Wymienili go bez jego specjalnej aprobaty, za pewne byl piekielnie szczesliwy na sama mysl:) A to ze trafil do syfu i do trenera, ktory juz w NBA pracowac nie powinien to tak wyglada.