Pierwsza piątka: Lakers zastrzegą oba numery Bryanta

Russell Westbrook i jego agent finalizują przedłużenie umowy z Jordan Brand o kolejne 10 lat. Wg doniesień – aktualny MVP ligi – będzie najlepiej zarabiającym gwiazdorem tej stajni. Przypomnijmy, że Westbrook okazał się drugim graczem w historii ligi, po Oscarze Robertsonie (1962), który zakończył sezon na poziomie triple-double (31pkt-10as-10zb).

 

MUHAMMAD POZOSTAJE WILKIEM

Shabazz Muhammad, który sondował możliwość przeprowadzki do L.A. Lakers, ostatecznie zostaje w Minnesocie. Rzucający obrońca/niski skrzydłowy zdecydował się porozumieć ze sternikami klubu. Za następny sezon i roczną umowę Shabazz zainkasuje 1.6 mln USD.

NUMERY KOBEGO

18. grudnia podczas spotkania z Mistrzami NBA – Golden State Warriors – Lakers planują zastrzec oba numery Kobego Bryanta. Po raz pierwszy w historii ligi jeden zespół powiesi pod kopułą hali dwie koszulki, z różnymi numerami, jednego gracza. Przypomnijmy, iż Kobe zdobył trzy tytuły Mistrza grając z „8”, następne dwa zdobył grając z „24”. 39-letni Kobe rozegrał w Jeziorowcach aż 20 sezonów.

CHILDRESS WRACA DO LIGI

Po letnich występach w lidze BIG3, ex gracz Atlanty Hawks i Phoenix Suns wraca na parkiety NBA. 34-letni Josh Childress, który swego czasu bronił też barw greckiego Olympiakosu, podpisał umowę z Denver Nuggets. Jak na razie umowa obejmuje okres przygotowawczy do sezonu 2017-18, ale jeśli Childress zaprezentuje się przyzwoicie to niewykluczone, iż zasili rotację Mike’a Malone’a.

PREMIA WAITERSSA

Jeśli Dion Waiters rozegra co najmniej 70 spotkań sezonu zasadniczego otrzyma dodatkowe 1.1 mln USD. Waiters opuścił w ostatnim sezonie aż 34 mecze Żaru z powodu urazów i w związku z tym zarząd klubu zastosował dodatkową motywację w umowie Diona. Oryginalnie obrońca miał zarobić 11 mln USD, ale jeśli dojdzie do 70 spotkań jest szansa na 12.1 mln USD.

WARRIORS Z WARTOŚCIOWYM SPONSOREM

Trzyletnia umowa, warta 20 mln USD za sezon (60 mln za trzy lata). Dodatkowo umowa dwukrotnie wyższa niż ta pomiędzy Cavaliers i GoodYear. Takie są szczegóły sponsorskiego dealu pomiędzy Mistrzami NBA i japońską marką Rakuten . Oczywiście logo firmy będzie widniało na strojach Wojowników od startu sezonu 2017-18.

SULLY LECI DO CHIN

Jared Sullinger, który ma notoryczne problemy z nadwagą, podpisał dwumiesięczną umowę z Shenzhen Leopards. Wg informacji Davida Picka, Sully za grę w lidze chińskiej zainkasuje 300 tys USD. Jared był ostatnio na celowniku Nets, ale Siatki wolały postawić na Tylera Zellera.

Komentarze do wpisu: “Pierwsza piątka: Lakers zastrzegą oba numery Bryanta

  1. Brawo dla Lakers za kolejna świetna decyzje tego lata.

  2. Dion jaka klauzula :) W przypadku Blaka, suma pewnie by była negocjowana hah może w końcu rozegra pełny sezon bo traci najlepsze lata na kontuzje. Ehhh no niestety nie każdy ma szczęście do zdrowia :/

Comments are closed.