EuroBasket 2017: TOP 5 dnia #11

TOP 5 ZAGRAŃ DNIA #11

TOP 5 GRACZY DNIA #11

Luka Doncić (Słowenia) – 27 pkt (rekord kariery) i 9 zb w wygranej nad Łotwą (103-97) i podczas najlepszego dotychczas meczu turnieju. Doncić trafił dwie wielkie trójki, podczas finałowych minut ostatniej kwarty.

Goran Dragić (Słowenia) – 26 pkt, 8 as, 6 zb w wygranej nad Łotwą (103-97)

Dennis Schroder (Niemcy) – 27 pkt i 8 as przy porażce Niemiec z Hiszpanią (72-84)

Kristaps Porzingis (Łotwa) – 34 pkt, turniejowy rekord i indywidualny rekord, przy porażce ze Słowenią (97-103)

Marc Gasol (Hiszpania) – 28 pkt i 10 zb (eval 37), przy 18 pkt w trzeciej kwarcie (3×3 pkt oraz dwie akcje 2+1) i przy wygranej Hiszpanii nad Niemcami (84-72). Hiszpanie po raz 10. z rzędu awansowali do półfinału Mistrzostw Europy.

Dziś grają:

Grecja – Rosja TVP SPORT 17:30
Włochy – Serbia TVP SPORT 20:30

Komentarze do wpisu: “EuroBasket 2017: TOP 5 dnia #11

1. Świetny mecz Słowenia – Łotwa. Porzingis musi jeszcze mentalnie dojrzeć bo pomimo swoich statystyk, zawalił trochę mecz Łotyszom. Słowenia za to miła szczęście przy rzucie Doncicia z 10m i w samej końcówce gdzie Randolph powinien dostać technika i Łotwa piłkę z boku, co przy 4pkt różnicy i 7 sekundach mogło dać dogrywkę.
    Ogólnie sporo fajnego basketu na tych mistrzostwach.

1. Nie zgadzam się że Porzingis zawalił. Zawalili Timma czy Bertans bo nie wygrywali 1:1 czy rzucali na siłę z dystansu.

2. Ja nie do końca może jestem obiektywny jako fan NYK, ale decyzja sędziów w końcówce meczu to dla mnie nieporozumienie.

3. Porzingis zawalił bo rzucał trójki 1/7 zamiast pchać się pod kosz gdzie był nie do zatrzymania 11/14, szczególnie w końcówce gdzie Łotysze przegrywali 2pk to odpalił bezsensowną trójkę z 9 metrów.
      Timma zagrał poniżej swojego poziomu u się zgodzę, szczególnie że tez mógł wykorzystywać swoje warunki i pchać się bardziej pod kosz, wymuszać faule. Natomiast Bertans zagrał bardzo dobrze, to nie jest zawodnik do gry 1:1, tylko do rzucania trójek, mógł oczywiście trafić ich więcej ale 43% to nie jest najgorzej. Do tego wymuszał faule Słoweńców w ataku (chyba 3) i ciągnął grę Łotwy jak Słowenia odjechała, szczególnie przy problemach Porzingisa z faulami. Moim zdaniem o jeden z najlepszych jego meczów na tych mistrzostwach.
      Inna sprawa że Łotwa powinna lepiej bronić, a do tego Doncić był w końcówce kluczowym zawodnikiem, szczególnie jak trafia 2 razy za 3 w tym sytuacyjny rzut z 10m.

4. Bez jego trójki nie miałbyś crunch time. Dodatkowo przy 216 nie ma problemu dla niego by rzucać przez ręce i metr od linii, kiedy tak gra w NBA. Większość jego zagrań w końcówce było ustawionych, wg zagrywek i najważniejsze żaden z jego kolegów nie dawał punktów w ważnych momentach 4 kw. Spacing się zawężał a Słoweńcy go podwajali. Tak naprawdę akcja Bertansa 1:1 gdy był faul mocno wpłynęła na wynik.
      P.S. Faule Kristapsa nie miały nic do trzeciej kwarty Słoweńców. Łotysze po prostu przestali trafiać a przeciwnicy zdobywali punkty po kontrze.

5. Po trójce Porzingisa Łotysze mieli 1 lub 2 pkt straty, i pilkę. Gdyby wtedy Porzingis zamiast odpalać 3 trafił za 2 byłaby inna presja na Słoweńcach. Faktem jest tez że po tej akcji i punktach Słowenii gdyby Bertans trafił 1:1 wciąż byliby blisko, ale że nie trafił czystko wsadu to już ustawiło dalej mecz. o oczywiście gdybanie, Łotysz mieli dwa przestoje w grze a Słoweńcy grali równo i większość meczu prowadzili więc wygrali zasłużenie. Porzingis moim zdaniem potrzebuje jeszcze 2-3 sezonów żeby dojrzeć i będzie bardziej wyrachowany w końcówkach.
      Właśnie sprawdziłem że w Q4 dla Łotwy trafiali tylko Porzingis i Bertans a tak się wygrywać nie da.

2. Doncic bedzie przystepowal do przyszlorocznego draftu ? Pozatym mecz bardzo dobry,emocjonujacy i na wysokim poziomie :)

1. O Donciciu mówią że może pójść nawet z jedynką draftu. Nie oglądałem go w akcji poza Euobasketm i oceniam go na podstawie tylko kilku meczów, więc dla mnie minusem jest że dość słabo broni (ustępuję fizycznie i odpuszcza krycie). ale że jest młody 18 lat, więc ma jeszcze czas.