Enbiej Insider: Redick na celowniku Sixers i Nets, Wolves wciąż szukają wymiany dla Rubio

Sixers i Nets zainteresowani J.J.’em Redickiem

Philadelphia 76ers i Brooklyn Nets będą zainteresowani pozyskaniem J.J.’a Redicka w tegorocznej wolnej agenturze. Obie drużyny są w różnych etapach przebudowy i wydaje się, że to Sixers potrzebują bardziej takiego gracza jak Redick, tym bardziej, że potrzebują gracza na pozycję numer 2. Według większości źródeł, Redick praktycznie na pewno odejdzie z Los Angeles Clippers, przyjmując na rynku bardziej lukratywną ofertę.

[źródło: Kevin O’Connor/The Ringer] 

Timberwolves wciąż chcą oddać Ricky’ego Rubio

Minnesota Timberwolves wciąż poszukują możliwości oddania Ricky’ego Rubio, by dodać gracza z rzutem za trzy punkty na pozycję rozgrywającego. Na obwodzie, Wolves mają obecnie w pierwszej piątce Rubio, Jimmy’ego Butlera oraz Andrew Wigginsa, z których żaden nie jest typowym strzelcem zza łuku. Rubio ma ważny kontrakt jeszcze na dwa sezony i wolnym agentem będzie latem 2019 roku.

[źródło: Marc Stein/ESPN]

Spencer Hawes wykorzystał opcję zawodnika

Spencer Hawes wykorzysta opcję zawodnika w swoim kontrakcie na sezon 2017/18. Skrzydłowy Milwaukee Bucks zarobi dzięki temu w przyszłym roku 6 milionów dolarów. Hawes trafił do Milwaukee z Charlotte Hornets w ramach wymiany Milesa Plumlee’ego i zdobywał tam średnio 4.4 punktu i 2.4 zbiórki w 9 minut gry.

[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Wolves zwolnili Jordana Hilla

Minnesota Timberwolves zwolnili Jordana Hilla. Drugi rok, podpisanego przez niego dwuletniego, 8-milionowego kontraktu, był w całości niegwarantowany. Hill wystąpił w zaledwie 7 spotkaniach Wilków, zdobywając średnio 1.7 punktu i 2 zbiórki w 6.7 minuty.

[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Redick na celowniku Sixers i Nets, Wolves wciąż szukają wymiany dla Rubio

  1. w perspektywie odejścia Reddicka, CP3 i Griffina jaki plan mają włodarze Clippers na tę drużynę?

    1. na marginesie, wśród wolnych agentów będą jeszcze: Marreese Speights, Raymond Felton, Alan Anderson, Brandon Bass. Jeżeli miałoby dojść do odejścia wymienionej przez ciebie trójki, to Clipers czeka przebudowa. Podejrzewam, że wówczas Doc Rivers odejdzie do Denver (gdzieś tam były jakieś plotki), drużynę przejmie Mike Woodson i funduje powtórkę z chudych lat w NY. Podejrzewam, że pierwsza piątka może wyglądać: PG Felton, SG Rivers, SF Wesley Johnson, PF Bass, C DeAndre. Tyle, że wówczas wartość drużyny mocno spadnie, a Steve Ballmer nie wygląda na kogoś kto lubi tracić na inwestycjach..

  2. CP3 wydaje mi się, że odejdzie do Spurs czy Rockets, zaś Griffin i Reddick wątpię. W ostateczności może Reddick do 76.

    1. ponieważ Wolves czają się zazwyczaj na little red riding hood , a nie RED-icki;)

Comments are closed.