Enbiej Insider: Kontuzja Davida Lee, Waiters chce zostać w Miami

David Lee z naderwanym więzadłem rzepki

David Lee doznał częściowego zerwania więzadła rzepki w lewym kolanie. Skrzydłowy San Antonio Spurs przejdzie jeszcze badanie rezonansem magnetycznym, które ma potwierdzić diagnozę, ale nic nie wskazuje na to, że pojawi się w tych playoffach na parkiecie. Lee doznał kontuzji w pierwszej kwarcie Game 3 przeciwko Golden State Warriors, musiał zejść z parkietu i do szatni pojechał na wózku inwalidzkim. Spurs przez kontuzje stracili wcześniej także Tony’ego Parkera i Kawhi’a Leonarda.

[źródło: Michael C. Wright i Ramona Shelburne/ESPN]

Dwaj nowi kandydaci do posady prezydenta Hawks

Atlanta Hawks przeprowadzą przesłuchania w sprawie wakatu na pozycji prezydenta drużyny z Chaunceyem Billupsem oraz Travisem Schlenkiem. Billups nie ma jeszcze za sobą żadnego doświadczenia w pracy na wysokich stanowiskach w żadnym z klubów i jest teraz analitykiem stacji ESPN, natomiast Schlenk jest obecnie asystentem generalnego menedżera w Golden State Warriors. Na radarze Jastrzębi znajdują się także m.in. Mark Hughes (New York Knicks) i Tommy Sheppard (Washington Wizards).

[źródło: Chris Haynes/ESPN]

Waiters: Chcę zostać w Miami, załatwmy to jak najszybciej

Dion Waiters dał do zrozumienia, że będzie chciał na kolejny sezon pozostać w Miami Heat.

Chcę tu być. Kiedy przyjdzie właściwy czas usiądziemy razem i musimy dojść do porozumienia. Chcę to załatwić jak najszybciej, jak to tylko możliwe.

Myślę, że podpiszę nowy kontrakt z Heat. Musimy tylko się dogadać i mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Waiters będzie tego lata wolnym agentem i po raz pierwszy w swojej karierze dostanie dość lukratywną umowę po najlepszym w swojej karierze sezonie w barwach Heat. 25-latek będzie dostawał na rynku oferty w granicach 15 milionów dolarów za sezon.

[źródło: The Hochman and Crowder Show]

Thomas i Smart byli kandydatami do wymiany przed draftem 2016

W drafcie 2016 Boston Celtics mieli swój 3. wybór, jednak Danny Ainge chciał pozyskać jeszcze jeden pick w loterii. W dyskusjach na temat ewentualnej wymiany uwzględniani byli wówczas m.in. Isaiah Thomas oraz Marcus Smart. W tym roku Celtics mają pierwszy wybór draftu i być może będą poszukiwali na rynku transferu z udziałem jednego ze swoich graczy.

[źródło: Jackie MacMullan/ESPN]

James lauratem J. Walter Kennedy Citizenship Award

PBWA (Związek Profesjonalnych Dziennikarzy Koszykarskich) przyznał LeBronowi Jamesowi nagrodę Citizenship Award im. J. Waltera Kennedy’ego. Wyróżnienie to przypada co roku zawodnikowi lub członkowi sztabu szkoleniowego, który wykazuje się szczególnym zaangażowaniem w sprawy społeczności. Innymi nominowanymi do tej nagrody byli Carmelo Anthony, Jimmy Butler, C.J. McCollum oraz Zach Randolph.

[źródło: PBWA]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Kontuzja Davida Lee, Waiters chce zostać w Miami

  1. okej misiaki, to niech mi ktoś powie czy jest to kontuzja kończąca karierę w przypadku tego zawodnika z historią kontuzji kolan? czy jest szansa na rozegranie jeszcze jednego sezonu?

    jaka przerwa po ewentualnej operacji?

    1. Nie sądzę żeby to była kontuzja kończąca karierę . Nie jest to ACL ani chondromalacja(Roy, Amare). Chociaż mam wrażenie ze komunikaty do mediów nieczęsto zawierają kompletny opis urazu.

    2. Jeśli jest to rzeczywiście to co napisałi to ciężko będzie mu wrócić do pełnej gry. Kolano łatwo sie leczy ale zostaje uraz w głowie i towarzyszący ból przy każdym skoku. Ja walczyłem z tym kilka miesięcy i sprawonośc spadła widocznie. Ta kontuzja dla młodego zawodnika to nic praktycznie dla 30plus to już poważniejsza sprawa. Ale nie jest to kończąca karierę.

Comments are closed.