Enbiej Insider: Millsap odrzuci opcję gracza, chce zostać w Atlancie

Millsap odstąpi od opcji zawodnika, chce zostać w Atlancie

Paul Millsap potwierdził, że prawdopodobnie odstąpi od ostatniego roku swojej umowy z Atlantą Hawks. Przyznał jednocześnie, że chciałby zostać w organizacji ze stanu Georgia.

Chcę tu być. Nasze rozmowy do tej pory przebiegały bardzo dobrze… to jest coś, o czym muszę porozmawiać jeszcze z moim agentem i moją rodziną.

Opcja zawodnika w umowie Millsapa była warta 21.4 miliona dolarów i praktycznie na pewno dostanie w tym okienku transferowym dłuższy i więcej warty kontrakt. W tym sezonie skrzydłowy Hawks czwarty raz z rzędu był All-Starem i zaliczał średnio 18.1 punktu i 7.7 zbiórki na mecz.

[źródło: Charles Odum/Associated Press]

Barton nie podpisze przedłużenia kontraktu, za rok będzie wolnym agentem

Will Barton nie podpisze tego lata przedłużenia kontraktu z Denver Nuggets, co oznacza, że w 2018 roku zostanie on wolnym agentem. Barton wejdzie niedługo w trzeci rok swojego trzyletniego kontraktu wartego 11 milionów dolarów. Jeśli zdecydowałby się podpisać przedłużenie już teraz, mógłby dostać około 39 milionów za cztery lata gry, więc prawdopodobnie chce powiększyć swoją wartość na rynku przez najbliższe rozgrywki.

W pierwszych dwóch pełnych sezonach w barwach Nuggets Barton zaliczał kolejno 14.4 i 13.7 punktu na mecz, w ostatnim roku trafiając także najlepsze w karierze 37% za trzy punkty. Według źródeł zespół spodziewał się takiej decyzji jednego z najlepszych rezerwowych ligi w ostatnim sezonie.

[źródło: Chris Haynes/ESPN]

Howard: Nie mogę robić różnicy siedząc na ławce

Po zakończeniu swojego pierwszego sezonu w barwach Atlanty Hawks, Dwight Howard wyraził niezadowolenie ze swojej roli w meczach przeciwko Washington Wizards. W spotkaniach pierwszej rundy Howard często znajdował się na ławce rezerwowych w końcówkach meczów.

To było bardzo trudne. Chcę grać. Chcę być na parkiecie. Chcę robić różnicę. Chcę mieć wpływ na grę, ale nie mogę tego zrobić siedząc na ławce.

Howard nie przyjmował wyjaśnień, że siedział na ławce ze względu na small-ball używany przez obie drużyny. Powiedział też, że będzie chciał o tym porozmawiać z trenerem Mike’iem Budenholzerem w trakcie offseason.

[źródło: Jeff Schultz/Atlanta Journal-Constitution]

Vince Carter nie chce kończyć kariery

Pomimo 40 lat na karku, Vince Carter nie zamierza jeszcze kończyć swojej kariery zawodniczej.

Kiedyś myślałem sobie: Chcę grać przez 15 lat. Nie wiem skąd mi się to wzięło. Dobiłem do tych 15 lat i szedłem dalej. Nigdy nie ustanowiłem sobie żadnej granicy, ale niektórzy też przypominali mi co wcześniej mówiłem [Carter mówił podobno kiedyś kolegom z drużyny, że odejdzie na emeryturę za dwa lata].

Ciągle mówię więc: Jeszcze dwa lata i odejdę. (…) Obecnie, jestem przygotowany na grę jeszcze trzech rund playoffów.

Carter będzie tego lata niezastrzeżonym wolnym agentem.

[źródło: RealGM]

Cunningham zrezygnuje z opcji zawodnika

Dante Cunningham odstąpi od opcji zawodnika w swoim kontrakcie i zostanie tego lata wolnym agentem. Opcja gracza na sezon 2016/17 była warta 3.1 miliona dolarów i 30-latek liczy prawdopodobnie na podwyżkę. W 66 spotkaniach w barwach New Orleans Pelicans Cunningham zaliczał średnio 6.6 punktu i 4.2 zbiórki w 25 minut gry.

[źródło: Chris Haynes/ESPN]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Millsap odrzuci opcję gracza, chce zostać w Atlancie

  1. Najlepsze jest to, że Howard faktycznie robi różnicę kiedy siedzi na ławce :-D

  2. Howard, naucz się lepiej rzucać, to może będziesz występował w końcówkach meczów. Bezczelny typ.

Comments are closed.