Rozkład jazdy – 3/3/2017

No i zaczynamy kolejny weekend a to oznacza, że czeka nas dzisiaj więcej spotkań, a konkretnie 10. Zaczynamy jak zwykle na wschodzie.

New York Knicks (25-36) @ Philadelphia 76ers (22-38), 1.00

87,4% – tyle % meczów opuści Joel Embiid w 3 pierwszych sezonach. Talent chłopak ma ogromny, ale zdrowia ni cholerę. A czy myślicie, że pomimo rozegrania tylko 31 spotkań w tym sezonie powinien otrzymać nagrodę ROTY? Nie chcę krakać, ale oprócz Embiida, Noel, teraz również Simmons i mam takie małe dejavu z czasów Roya i Odena w Portland :(

Toronto Raptors (36-25) @ Washington Wizards (36-23), 1.00

Rewanż za pojedynek sprzed dwóch dni. Wtedy w Toronto gładko wygrali zawodnicy Wizards a znakomicie spisał się ich nowy nabytek – Bogdanovic, który wchodząc z ławki zdobył 27 pkt, trafiając 6 z 7 trójek. Zresztą wśród miejscowych również brylował „Świeżak” – Ibaka (22/12). Raptors bez Lowry’ego prawdopodobnie do końca sezonu regularnego

Miami Heat (28-33) @ Orlando Magic (22-39), 1.00

Derby Florydy tym razem powinny być jednostronne. Mimo mocarstwowych planów „potęga” tworzona przez Roba Henninga rozpadła się po kilkunastu meczach. Tymczasem Heat, którzy w połowie sezonu mieli bilans 11-30, wygrali 17 z 20 spotkań i mają już tylko 1 mecz straty do ósmej pozycji. Cavs – drżyjcie, idziemy po Was! Z trzech dotychczasowych spotkań, Orlando wygrało 2.

Cleveland Cavaliers (41-18) @Atlanta Hawks (34-26), 1.00

Mistrzowie mocno się wzmocnili przed Playoffs. Najpierw Korver a później Williamsy i teraz Bogut. Ale odnoszę wrażenie, że mimo to w Playoffs będzie im dużo trudniej niż przed rokiem. Póki co muszą walczyć o utrzymanie pozycji lidera wschodu, a Celtics już tylko 3 mecze za nimi!

Los Angeles Clippers (36-24) @ Milwaukee Bucks (26-33), 2.00

Ostatni dzisiejszy mecz w hali na wschodzie. Chris Paul po kontuzji notuje średnie 16/5.7/11 jednak w tym czasie Clippers wygrali tylko 1 z 3 meczów i są obecnie na piątym miejscu w konferencji. Już chyba nikt nie pamięta, że zawodnicy z Los Angeles mieli najlepszy start w lidze 14-2 i to miał być ich sezon!

Memphis Grizzlies (36-25) @ Dallas Maverics (24-36), 2.30

Ciekawy mecz w Teksasie. Mimo, że obie drużyny dzieli aż 12 zwycięstw, to od początku roku ich bilanse są bardzo podobne. Memphis 14-11 a Dallas 14-12, z czego na własnym parkiecie aż 10-5. Niestety dzisiaj zabraknie Mathewsa z powodu bólu biodra. Za to w pierwszej piątce Dallas zadebiutuje Noel.

Brooklyn Nets (10-49) @ Utah Jazz (37-24), 3.00

Strasznie płasko zrobiło się na miejscach 4-7 na zachodzie. Już tylko 2 wygrane dzielą te 4 zespoły i walka o rozstawienie zapewne rozstrzygnie się w ostatnich dniach sezonu regularnego. Dzisiaj Jazz powinni bez problemu zrobić kroczek, aby utrzymać swoją pozycję, chociaż z drugiej strony Nets wyrównali właśnie swoją najdłuższą serię wygranych w tym sezonie – 1 (jedna) wygrana z rzędu!

Oklahoma City Thunder (35-26) @ Phoenix Suns (19-42), 3.00

Wydawało się, że Oklahoma wyżej miejsc 6-7 nie wskoczy a tymczasem przy słabej postawie konkurencji, mają już tylko 2 mecze straty do rozstawienia w pierwszej rundzie. Oba zespoły grają mecz dzień po dniu, jednak Suns w lepszych humorach po wygranej z Hornets. Macie jakieś pomysły kto dzisiaj będzie miał triple double? Bo ja nie ;)

San Antonio Spurs (46-13) @ New Orleans Pelicans (24-37), 3.30

Spurs rozpoczęli swoją wielką erę 20 lat temu, kiedy zadebiutowały obok siebie dwie wieże. NOP też mają teraz dwie wieże i marżą o powtórzeniu tego sukcesu, ale ja nie wierzę, że te wieże mogą coś zdziałać. Bilans Pelicans od transferu Cousinsa 1-3, ale jedyna wygrana odniesiona gdy… Cousins był zawieszony.

Boston Celtics (39-22) @ Los Angeles Lakers (19-42), 4.30

Na koniec dzisiejszego dnia czeka nas klasyk. Szykujmy się na bardzo wyrównany pojedynek. Celtics wygrali 20 z ostatnich 25 pojedynków (80%) a Lakers przegrali 16 z 20 (też 80%).

2 komentarze

  1. Mike40 pisze:

    BEAT LA BEAT LA☺. Kiedys to mialo znaczenie a teraz gdy LA jest w ciemnej du.ie to juz nie to samo. Co prawda ostatni mecz C’s z Lakersami byl wyrownany i ciekawy. Czekalem najbardziej na te 2 mecze w sezonie teraz to juz nie to samo.

  2. Woy pisze:

    taka ciekawostka z ostatniej rywalizacji Celtics-Lakers, to po raz pierwszy od ery Shaqa w L.A. , podczas ostatniego spotkania Zielonych ze Złoto-Purpurowymi właśnie C’s przejęli prowadzenie w wygranych pojedynkach z Lakers. Jeśli dziś wygraliby Lakers mielibyśmy znów remis we wszystkich meczach , od początku istnienia obu ekip.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *