Enbiej Insider: Chris Paul zostanie w Clippers, Timberwolves zainteresowani Derrickiem Rosem

Chris Paul oraz Los Angeles Clippers dogadali się słownie w sprawie podpisania latem 200-milionowego kontraktu. Paul ma na kolejny sezon opcję zawodnika wynoszącą 24.3 miliona dolarów, którą odrzuci i dostanie nową, bardziej lukratywną, pięcioletnią umowę. Dla 31-latka obecne rozgrywki są już szóstymi w barwach Clippers. Obecnie Paul jest wyłączony z gry z kontuzją kciuka i w ciągu dwóch tygodni powinien powrócić do gry.
[źródło: Steve Kyler/Basketball Insiders]

Minnesota Timberwolves odezwali się do New York Knicks, by zorientować się jakie szanse na powodzenie miałaby ewentualna wymiana Ricky’ego Rubio za Derricka Rose’a. Rose, któremu po tym sezonie skończy się kontrakt, w Minnesocie ponownie grałby dla Toma Thibodeau, z którym pracował już w trakcie swojego pobytu w Chicago Bulls. Timberwolves są zainteresowani oddaniem Rubio już od jakiegoś czasu, bowiem za swojego rozgrywającego na przyszłość uważają debiutanta Krisa Dunna. Do Timberwolves odezwali się także Detroit Pistons, którzy zaproponowali trójstronną wymianę, w ramach której do Knicks trafiłby Reggie Jackson, a Rubio powędrowałby do zespołu z Michigan.
[źródło: Brian Windhorst/ESPN]

Vlade Divac powiedział, że kilka dni temu Sacramento Kings mieli na biurku lepszą ofertę za DeMarcusa Cousinsa, niż ta od New Orleans Pelicans, na którą ostatecznie się zdecydowali. Nie wiadomo dokładnie dlaczego generalny menedżer Kings nie zdecydował się wówczas na wymianę.

Nie chcę mówić o szczegółach tego procesu.

Divac powiedział także, że jechał na All-Star Weekend w Nowym Orleanie z myślą, że niedługo odda Cousinsa do innego zespołu. Przyznał także, że jeśli Kings zwlekaliby z transferem jeszcze dłużej, to wartość ich byłego środkowego prawdopodobnie by się obniżyła.
[źródło: Sean Cunningham/ABC10]

Sacramento Kings zwolnią niedługo Matta Barnesa. Włodarze klubu ze stolicy Kalifornii muszą zrobić jedno miejsce w składzie dla przychodzących z New Orleans Pelicans Buddy’ego Hielda, Langstona Gallowaya i Tyreke’a Evansa (w drugą stronę powędrowała dwójka graczy: DeMarcus Cousins i Omri Casspi). Barnes podpisał przed tym sezonem dwuletni, w pełni gwarantowany kontrakt wart 12 milionów dolarów (na drugim roku umowy miał opcję zawodnika). Kings rozbiją resztę jego kontraktu dzięki tzw. stretch provision i przez najbliższe trzy sezony będą mu płacić około 2 miliony dolarów rocznie. Barnes wystąpił w tym sezonie w 54 meczach Kings, zaliczając średnio 7.6 punktu i 5.5 zbiórki na mecz.
[źródło: Marc Stein/ESPN]

Vivek Ranadive uważa, że pozyskany wczoraj Buddy Hield ma potencjał podobny do tego, jaki wykazywał Stephen Curry. Jak podają źródła ESPN to głównie przez to właściciel Sacramento Kings zdecydował się na przyjęcie oferty od New Orleans Pelicans, a nie od Los Angeles Lakers. Ranadive wykazywał duże zainteresowanie Hieldem jeszcze przed draftem, w którym koszykarz z Bahamów został wybrany z 6. numerem. Kings posiadający ósmy wybór nie załapali się na absolwenta uczelni Oklahoma i oddali potem swój pick do Phoenix Suns.
[źródło: Baxter Holmes/ESPN]

Kolejną drużyną, która jest zainteresowana pozyskaniem Wilsona Chandlera są Houston Rockets. Skrzydłowy Denver Nuggets jest jednym z wielu graczy znajdujących się na liście transferowej klubu z Kolorado. Wczoraj informowaliśmy, że zainteresowani Chandlerem są także Los Angeles Clippers oraz Oklahoma City Thunder.
[źródło: Chris Haynes/ESPN]

Chicago Bulls bardzo mocno chcieliby wymienić Nikolę Miroticia jeszcze przed trade deadline. Naturalizowany Hiszpan będzie tego lata zastrzeżonym wolnym agentem, przez co jego wartość dla zainteresowanych klubów jest dość niska. Potencjalnym nowym pracodawcą Miroticia mogą zostać podobno Los Angeles Clippers.
[źródło: K.C. Johnson/Chicago Tribune]

Po wymianie DeMarcusa Cousinsa, Sacramento Kings wystawili teraz na listę transferową Bena McLemore’a, Arrona Afflalo oraz Darrena Collisona. W drugą stronę rozpoczynający przebudowę Królowie najchętniej pozyskaliby zawodników na debiutanckich kontraktach oraz wybory w drafcie. Collison i McLemore będą tego lata wolnymi agentami (McLemore zastrzeżonym), a Afflalo ma jeszcze rok ważny kontrakt, który jest jednak nie w pełni gwarantowany (tylko półtora miliona z 12.5).
[źródło: Chris Mannix/Yahoo Sports]

New Orleans Pelicans szukają chętnych na pozyskanie Terrence’a Jonesa. Po pozyskaniu DeMarcusa Cousinsa, a także Omriego Casspi potrafiącego grać na pozycji numer „4” Pelikany mają nadmiar zawodników na pozycjach podkoszowych i chcieliby pozbyć się Jonesa. Również sam zawodnik jest podobno chętny na wymianę. Jones podpisał tego lata roczny, półtora-milionowy kontrakt z organizacją z Nowego Orleanu i w 51 spotkaniach zaliczał do tej pory 11.5 punktu i 5.9 zbiórki na mecz.
[źródło: Chris Haynes/ESPN]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Chris Paul zostanie w Clippers, Timberwolves zainteresowani Derrickiem Rosem

  1. Panie redaktorze odnośnie newsu nr 2 nt. Rosa, ładnie to tak robić nadzieje kibicom NY ? My naprawdę mamy już ciężko bez złudnej nadziei, że można zrobić coś dobrze w NY. Wszyscy przecież wiemy, że bardziej możliwym dealem za schodzący kontrakt Rosa, jest np. jakiś Mozgov, Salomon Hill albo inny Noah (a nie czekaj, to przecież nasz najlepszy FA ost. lat) Także ten, proszę o nie robienie nadzieji.

  2. Terrence Jones za 1,5 mln za rok z takimi statami to perełka na rynku. A Kings zmarnowali totalnie ostatnie 15 lat. Na tyle wysokich numerow draftowych wybrali tylko Cousinsa, masaka..

  3. Nets zeszli z ceny i za Lopeza chcą 1 i 2 rundowy pick.
    W Lakers Kupchak zwolniony, Magic wchodzi na fotel prezesa.

  4. Lakers w końcu odpowiednio docenili majstersztyk Kupchaka czyli podpisanie za grubą kasę Denga i Mozgova ;)

  5. Magic z pewnością dobrze poprowadzi Lakers, spójrzmy tylko jakiego syna wychował ;-)

  6. 200 milionów dla CP3 to jednak gruba przesada na tym etapie jego kariery, odszczekam to tylko wtedy jak Clippers zdobędą mistrza

  7. Lou Williams w Rockets za pick w 1 rundzie draftu oraz Brewera. Lakers mogli lepiej się postarać…

  8. Nie dałbym nigdy 200 baniek za 31 latka podatnego na kontuzje…. Wolałbym już młodziaka dobrze rokującego od 31 latka na chorobowym….

Comments are closed.