Enbiej Insider: Bulls i Celtics porozmawiają o wymianie Jimmy’ego Butlera

Boston Celtics i Chicago Bulls prowadzili niedawno rozmowy o wymianie Jimmy’ego Butlera. Obie drużyny mają wrócić do negocjacji jeszcze przed trade deadline, jednak nie jest jeszcze blisko żadnego transferu. Zarząd Chicago nie jest powiem jeszcze do końca przekonany, czy chce wchodzić w pełną przebudowę zespołu. Celtics są skłonni oddać w pakiecie za Butlera któryś z wyborów Brooklyn Nets (w 2017 lub w 2018 roku), ale nie oba – na tym zależy z kolei włodarzom klubu z Wietrznego Miasta. Boston i Chicago rozmawiali o wymianie Butlera przed ubiegłorocznym draftem, jednak wówczas nie doszli do porozumienia.
[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Los Angeles Clippers oraz Oklahoma City Thunder są zainteresowani pozyskaniem Wilsona Chandlera z Denver Nuggets. Zarówno Clippers, jak i Thunder posiadają ograniczoną liczbę potencjalnych składników do wymiany, jednak obie ekipy mają ochotę na wykonanie jakiegoś ruchu przed końcem okienka transferowego. Organizacja z Oklahomy miała wcześniej na radarze Rudy’ego Gaya, jednak ten odniósł kończącą sezon kontuzję zerwania ścięgna Achillesa. Dodanie Chandlera wzbogaciłoby którąś z drużyn o wszechstronnego skrzydłowego, potrafiącego grać zarówno na „trójce”, jak i na „czwórce”.
[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Drużyny, które wykazują zainteresowanie Carmelo Anthonym spodziewają się, że koniec końców pozostanie on w New York Knicks co najmniej do końca sezonu. Gwiazdor klubu z Manhattanu nie ma chęci na zmianę drużyny w trakcie rozgrywek i jak na razie nie została mu także przedstawiona żadna konkretna oferta innej drużyny (Knicks muszą bowiem szukać jego zgody na transfer ze względu na klauzulę no-trade). Zespoły, takie jak Los Angeles Clippers upomną się za to o Anthony’ego podczas draftu, albo w pierwszych dniach wolnej agentury, szukając potencjalnej wymiany z jego udziałem.
[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Washington Wizards byliby skłonni oddać wybór w pierwszej rundzie draftu za zawodnika, który poprawiłby ich głębię składu. Czarodziejom wciąż brakuje siły z ławki rezerwowych, natomiast po słabym starcie sezonu podopieczni Scotta Brooksa zaliczyli duży progres i są jak na razie na trzecim miejscu w konferencji wschodniej, mając tylko 2 mecze straty do drugiego Bostonu. Rok temu tuż przed trade deadline Wizards wzmocnili się oddając pick w pierwszej rundzie do Phoenix Suns za Markieffa Morrisa.
[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Phoenix Suns wciąż szukają chętnych na usługi Brandona Knighta. Zespół z Arizony chciałby otrzymać za niego wybór w drafcie – prawdopodobnie pierwszo-rundowy. Słońca pozyskały Knighta w ramach wymiany w lutym 2015 roku, a latem tego samego roku podpisali z nim pięcioletnią umowę wartą 70 milionów dolarów. Teraz, mając w składzie Erika Bledsoe’a oraz Devina Bookera, zarząd Suns chciałby pozbyć się Knighta i próbuje to zrobić już od dłuższego czasu.
[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Przed wymianą Masona Plumlee’ego do Denver Nuggets za Jusufa Nurkicia i wybór w pierwszej rundzie draftu, Portland Trail Blazers prowadzili zaawansowane rozmowy z Philadelphią 76ers na temat wymiany Jahlila Okafora. Rozmowy między Blazers a Sixers były na tyle poważne, że ci drudzy postanowili wycofać tymczasowo Okafora z aktywnego składu. Portland zdecydowało się jednak na przerwanie rozmów, kiedy zamiast pozyskania Okafora postanowili zrobić wymianę po Nurkicia i wybór w drafcie. Klub z Oregonu posada obecnie trzy pierwszo-rundowe wybory w tegorocznym drafcie.
[źródło: David Aldridge/NBA.com]

Boston Celtics nie są chętni na pozyskanie gracza, który zajmie im miejsce w salary na kolejne sezony, chyba że tym graczem będzie Jimmy Butler bądź Paul George. Według obecnego payrollu, Danny Ainge będzie miał tego lata niewiele ponad 30 milionów dolarów wolnego miejsca na nowe kontrakty. Celtics są bardzo aktywni w rozmowach na rynku wymian, natomiast nie doszło jednak jak na razie do poważniejszych negocjacji.
[źródło: Steve Bulpett/Boston Herald]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Bulls i Celtics porozmawiają o wymianie Jimmy’ego Butlera

  1. Czytając newsa również pomyślałem o tym, że Lakers mogliby oddać Lou za pick.
   Dla Wizards idealny transfer, bo wreszcie dostaną na ławkę gościa, który wejdzie i wrzuci 15 punktów co mecz. Na osłodę mogli by jeszcze przejąć kontrakt Calderona, który nie byłby takim złym rozwiązaniem dla Wiz jako backup dla Walla na 15min.

  2. Odnośnie Wizards i ich ławki. Pozyskali Trey’a Burke. Chłopak wybrany 4 lata temu z #9, w Utah go nie chcieli, poszedł do Wiz, ma opcję sie pokazać grając z ławki i nadal coś nie tak. Może ktoś mi wytłumaczyć, co jest nie tak ??

  3. Czytałem gdzieś kiedyś krótki wywód o tym, że w aspektach, w których Burke dominował w NCAA, okazuje się bardzo przeciętny w NBA, gdzie przeciwnicy są więksi, szybsi i silniejsi.
   A progresu dalszego już nie zrobił. Chłopak pewnie jeszcze przebuja się rok-dwa na minimalnych kontraktach i trafi do Europy lub Chin.

 1. Nie rozumiem. Skoro Wizards mogą oddać pick z solidnego grajka, a suns chcą oddać Knighta za pick, to w czym problem?

  1. Może jest tylko przeciętny ?? Może się mylę, a jego forma a raczej brak, jest spowodowany wychodzeniam z ławki, byciem w cieniu Bledsoe’a, Booker’a.

 2. Knight ma przede wszystkim za spory kontrakt dla Wizards stojących najprawdopodobniej w obliczu dużej podwyżki dla Portera. Już prędzej widziałbym tam Lou Williamsa, który jest jednym z najlepszych (jeśli nie najlepszym) 6th manów tego sezonu. Jeśli Wizards udałoby się go pozyskać nie tracąc przy tym nikogo z S5 ani Oubre to byłby spory upgrade dla ich teamu.

  1. Właśnie, jak byście widzieli PG13 w Wiz, za Portera. Ma sens ?? Czy liczyć na skok klasy Portera ??

 3. Lou Williams świetnie się sprawdza w LA, niby wchodzi z ławki, ale w Q4 jest najlepszym zawodnikiem, który często decydowałby o wygranej gdyby nie tankowanie i „przypadkowe” przegrywanie clutch końcówek… Na pewno byłby to upgrade dla Wizards, zwłaszcza w Q4

Comments are closed.