Ciekawostki statystyczne – Cousins jak Jordan, 4 dogrywki, pogrom Clippers

Witam dziś standardowe wydanie.

  • 31.01.2017
PlayerFGFGAFG%3P3PA3P%FTFTAFT%TRBASTSTLBLKTOVPTS
DeMarcus Cousins1116.68846.6672022.90915511846
Mike Conley1218.667710.70078.8756920238
Isaiah Thomas1123.478411.36415151.0000820341
Andre Drummond1219.6320047.57122322128
T.J. McConnell48.50000111.0002112039
Yogi Ferrell715.46736.500221.0005340219

Andre Drummond miał po raz 4 w sezonie 20-20 i 6 spotkanie z min. 20 zbiórkami.

Mike Conley miał najlepsze w karierze 38 pkt.

Yogi Ferrell grał po raz 12 w karierze i 2 raz jako starter i miał rekordy kariery w punktach, zbiórkach i przechwytach, celnych trójkach i minutach.

Isaiah Thomas zdobył 41 punktów i skończył styczeń ze średnią punktową 32,9 punktów na mecz w miesiącu. Lepsze miesiące pod względem punktów w Celtics miał Paul Pierce (33,5 w lutym 2006) i Larry Bird (33,1 w lutym 1988).

DeMarcus Cousins zdobył 46 punktów, w tym 20 z linii rzutów wolnych, zebrał 15 zbiórek i rozdał pięć asyst. Tylko Michael Jordan miał jeszcze takie spotkanie:

PlayerDateFGFGAFG%3P3PA3P%FTFTAFT%TRBASTSTLBLKTOVPTS
Michael Jordan1990-03-282337.62226.3332123.91318641269

Tak wyglądał styczeń T.J. McConnella, 76ers zakontrakowali go do 2018/19 za ok 3 mln$.

MINPTSFGMFGAFG%3PM3PA3P%FTMFTAFT%REBASTTOVSTLBLK+/-
31.98.13.67.647.20.10.611.10.91.180.04.09.32.21.60.12.4
  • 30.01.2017
PlayerFGFGAFG%3P3PA3P%FTFTAFT%TRBASTSTLBLKTOVPTS
Paul Millsap1329.44838.375810.80019711337
Anthony Davis1525.60012.50056.83317332636
Carmelo Anthony1836.50039.33367.8576401345
Kyle Lowry918.50069.667912.7505810433
Paul George1323.56537.429441.0009311233
John Wall819.42103.00024.50011921318
Russell Westbrook726.26916.16758.625121011420

Paul Millsap miał niezwykły występ podczas niedzielnego zwycięstwa Hawks po czterech dogrywkach 142-139 nad Knicks w którym m.in. miał rekord kariery i drużyny Atlanty w czasie gry – 60:07 – to 13 najdłuższy występ w NBA od roku 83. Grał on w pewnym momencie 35 minut bez zmiany.

Carmelo Anthony miał najlepsze w sezonie 45 punktów i 2 razy doprowadzał do dogrywki.

John Wall wyrównał rekord kariery z 19 asystami.

Russell Westbrook zdobył kolejne triple-double w niedzielę: 61 w swojej karierze i 24 w sezonie, ale to już trzeci raz gdy OKC przegrało spotkanie przynajmniej 10 oczkami w ciągu ostatnich 3 tygodni, wcześniej to się nie zdarzyło ani razu.

Najdłuższe występy od sezonu 82/83:

PlayerDateMPFGFGAFG%3P3PA3P%TRBASTSTLBLKTOVPTS
Dale Ellis1989-11-09691839.46237.4297111853
Xavier McDaniel1989-11-09681227.44401.00013612337
Sleepy Floyd1987-02-01641024.41703.00031320429
Vince Carter2001-02-23631432.43818.12510610238
  • 29.01.2017 r.
PlayerFGFGAFG%3P3PA3P%FTFTAFT%TRBASTSTLBLKTOVPTS
Stephen Curry1523.652915.600441.0009600243
Eric Bledsoe1227.44438.3751415.9336820341
DeMarcus Cousins1322.591221.00079.77818401235
Karl-Anthony Towns1526.57723.66758.62513114237
Isaiah Thomas1121.524611.545991.0003810337
Danilo Gallinari914.64335.60011111.0008100132
Andre Drummond815.53301.00013.33320132117

GSW wygrało z Clippers 144-98, a Golden State miało 117 punktów pod koniec 3 kwarty, najwięcej w tym sezonie. W 2 i 3 kwarcie mieli w sumie 86 pkt, a Clippers 74 po 3 kwartach. Curry ograł Clippers 25:23 w 3 kwarcie.

Curry jest pierwszym zawodnikiem w historii NBA, który miał ponad 40 punktów i 9 celnych trójek w czasie krótszym niż 30 minut.

Wojownicy (40-7) wygrali co najmniej 40 swoich pierwszych 50 gier w każdym z ostatnich trzech sezonów. Są pierwszym zespołem w historii NBA z takim osiągnięciem.

  • 28.01.2017
PlayerFGFGAFG%3P3PA3P%FTFTAFT%TRBASTSTLBLKTOVPTS
James Harden1628.571611.5451314.929131321551
Marc Gasol1221.57125.400661.0008504232
Kyle Lowry918.50036.5001114.7863610232
LeBron James1318.72213.33347.57151100531
Joel Embiid1120.55046.667661.0007432532

Drugi raz Harden miał triple-double z 50 punktami w tym sezonie, żaden inny gracz w historii NBA nie dokonał tego dwa razy w jednym sezonie, a tylko dwóch graczy zrobiło to dwa razy w swojej karierze: Elgin Baylor i Wilt Chamberlain.

Poza Hardenem 50 punktowe TD miał też w tym sezonie Russel Westbrook. Przed tym sezonem żaden gracz nie miał występu tego rodzaju od Kareem’a Abdul-Jabbara z 19 stycznia 1975 roku.

Nowitzki (29757), Pierce (26361) i Carter (24295) mają w sumie 80,413 punktów i mają szansę być najlepiej punktującym trio z jednego draftu w historii NBA. Nad nimi jest tylko draft ’84 (Michael Jordan, Hakeem Olajuwon i Charles Barkley z 82,995 punktami) i rocznik ’96 (Kobe Bryant, Ray Allen i Allen Iverson z 82,516).

Pozdrawiam

Źródła:

  • http://www.espn.com/blog/elias-says
  • http://www.basketball-reference.com

Komentarze do wpisu: “Ciekawostki statystyczne – Cousins jak Jordan, 4 dogrywki, pogrom Clippers

  1. Coś mi się nie wydaje, że Dirk, Paul i Vince uciułają jeszcze 2,5 K punktów.

  2. wychodzi na to, ze statystycznie najwyzsze srednie punktowe w Bostonie zawodnicy osiagali w misiacu lutym ( czekam na odpowiedz IT), co w sumie jest logiczne. Pytanie: jak w takim ukladzie wygladaja rekordowe miesiace wpod wzgledem sredniej w innych zespolach? Czy w przewazajacej wiekszosci jest to rowniez luty?

Comments are closed.