Enbiej Insider: Miesiąc przerwy Gary’ego Harrisa, Gee dołączy do Nuggets

gary harris

Według trenera Mike’a Malone’a Gary Harris może zostać wyłączony z gry nawet na 4 tygodnie z powodu kontuzji stopy. Harris pauzował już w trakcie fazy przedsezonowej i opuścił pierwsze kilka meczów sezonu z urazem pachwiny. W pięciu spotkaniach, w których udało mu się zagrać zaliczał średnio 10.8 punktu, 3.2 zbiórki i 2.4 asysty w 22.8 minuty gry.
[źródło: Chris Dempsey/Denver Post]

Denver Nuggets zwolnili Jarnella Stokesa i finalizują kontrakt z Alonzo Gee. Stokes zagrał tylko w dwóch meczach Nuggets (w garbage-time) i ostatnio był kontuzjowany. Gee został zwolniony z New Orleans Pelicans tuż przed rozpoczęciem sezonu regularnego i w zespole Denver ma poprawić ich rotację na skrzydle przy kontuzji Gary’ego Harrisa.
[źródło: Shams Charania/The Vertical]

NBA oraz Unia Zawodnicza mają sfinalizować nową umowę CBA pod koniec listopada lub na początku grudnia. Podział przychodów pozostanie bez zmian (49% BRI będzie trafiało do zawodników), natomiast nastąpią zmiany w kalendarzu. Faza przedsezonowa ma zostać nieco skrócona, co ma też pomóc w rozciągnięciu sezonu zasadniczego w celu zmniejszenia liczby meczów back-to-back.

Houston Rockets nie prowadzili żadnych nowych negocjacji z Donatasem Motiejunasem. Ostatnia oferta, nieprzyjęta przez Litwina opiewała na około 7 milionów dolarów rocznie. Obecnie Motiejunas trenuje samotnie w Vancouver, lecz według trenera Mike’a D’Antoniego podpisanie z nim kontraktu jest obecnie jednym z najważniejszych celów drużyny.
[źródło: Jonathan Feigen/Houston Chronicle]

Komentarze do wpisu: “Enbiej Insider: Miesiąc przerwy Gary’ego Harrisa, Gee dołączy do Nuggets

  1. Gdyby Motiejunas grał w Cavs, a jego agentem był Rich Paul, to po tak długim fochu na stole już dawno leżałby kontrakt z maxem ;-)

    1. Oh wait, ziomkami Lebrona mogą być tylko czarni… #RasizmJestZarezerwowanyTylkoDlaBiałych.

  2. Czy mozemy liczyc na jakies podsumowanie pierwszego miesiaca rozgrywek pod koniec listopada + jakas analize pierwszego miesiaca rookies?;)

    1. Chcesz analizę 1 m-ca rookies ? Służę pomocą. Wystarczy jedno słowo: GÓWNO. Taki totalny shit, wyjmij może z tej oceny Saricia, Sabonisa i przy dużej dozie dobrej woli Browna i Ingrama.

    2. Szczerze mówiąc, interesuje mnie coś więcej niż „gówno”. Nieco więcej analityki. Kto w czym jest dobry, czy ma w czymś potencjał, etc. Oglądam NBA codziennie, ale nie jestem w stanie samodzielnie takich analiz przeprowadzić, bo nawet jeszcze nie udało mi się wszystkich drużyn zobaczyć w akcji ;)

  3. @NYKfan – nie zapominaj o Ebiidzie, on też podpada pod kategorię „rookie”…

Comments are closed.