Derrick Williams trafia do Miami

Miami Heat powoli otrząsają się po stracie Dwyane’a Wade’a i pozyskują wreszcie swojego pierwszego (oprócz Hassana Whiteside’a) wolnego agenta tego lata. Do Heat trafi Derrick Williams, który podpisze roczną umowę wartą 5 milionów dolarów.

derrick williams

Zatrzymaniem Williamsa byli zainteresowani New York Knicks, natomiast po pozyskaniu Joakima Noah i Courtneya Lee zabrakło już dla niego miejsca w ich salary. Wcześniej, 25-latek zrezygnował ze swojej opcji zawodnika wartej 4.5 miliona dolarów.

Tak niewielka podwyżka jest dość zaskakująca przy szalejącym rynku wolnych agentów. W ubiegłym sezonie Williams w 80 meczach (9 w pierwszej piątce) zaliczał średnio 9.3 punktu (45% z gry, 29.3% za trzy) i 3.7 zbiórki w 18 minut gry.

Williams czuje, że to właśnie w Miami będzie mógł pokazać się z najlepszej strony, by za rok znów przetestować rynek wolnych agentów. Jest pod wrażeniem tego, jak pod Erikiem Spoelstrą swoją wartość powiększyli m.in. Hassan Whiteside i Tyler Johnson.

Komentarze do wpisu: “Derrick Williams trafia do Miami

 1. Liczylem ze moze trafi do OKC za Duranta. Dziure maja na SF straszna teraz.

 2. Dobry ruch, teraz powinni spuścić Bosh’a żeby zeszło troszkę $ z salary, sezon przeznaczyć na tankowanie i w przyszłym roku powalczyć o topowego wolnego agenta (może RW) oraz wybrać wysoko w drafcie jakiegoś grajka na pozycję PF. Williams powinien wychodzić przy small ball jako PF a na SF Justise Winslow.
  Poszukać można wymiany za Dragica i w zamian spróbować ściągnąć dwójkę Faried/Mudiay?
  Jest troszeczkę opcji tylko Pat musi to dobrze rozegrać. Jedno jest pewne nie ma co trzymać Bosha i Dragica.

  1. Alex Kennedy z Basketball Insiders podał, że w przyszłym tygodniu może być sporo wymian, a więc jeszcze więcej zawirowań w NBA. Jakby jeszcze było mało :)

  2. @Paweł Mocek: A wiadomo mniej więcej jakie wymiany mogą wchodzić w grę?

 3. Crabb dostaje 74/5 , a podobny gracz Derrick Williams 5 za sezon…dziwna liga

Comments are closed.