Tydzień J.J. Barei

J.J. BareaJuan Jose Barea, portorykański rozgrywający Mistrzów NBA z 2011 roku ma w nogach najlepszy tydzień , podczas historii swoich występów NBA. Dodatkowo , 31. marca przyszła na świat jego pierworodna – Paulina. Nic zatem dziwnego , że filigranowy obrońca Mavs uczcił przyjście na świat córki występami najlepszej jakości.

Minionej nocy, podczas spotkania z Minnesotą , Barea popisał się trzecim z rzędu występem (przy trzech kolejnych wygranych walczących o play off Mavs) na granicy 20 oczek. Portorykańczyk zanotował 21 pkt i 6 as, po poprzednich występach przeciwko Detroit (29 pkt) oraz Nowemu Jorkowi (26 pkt). Dla J.J.a był to pierwszy raz, kiedy w trzech z rzędu spotkaniach mógł cieszyć się dwudziestkami na koncie.

Juan Jose doskonale też wykorzystał kontuzję i absencję Derona Williamsa i od czterech spotkań imponuje skutecznością w prowadzeniu gry Dallas. Warto dodać, że swoją serię dobrych występów rozpoczął od meczu przeciwko Nuggets, kiedy przed tygodniem popisał się dubletem z 18 pkt i 11 as.

Przed J.Jem oraz Mavs (39-38) kluczowe teraz starcie , w walce o play off 2016, przeciwko Rockets (38-39). Wygrana , przy wysokiej dyspozycji Barei powinna dać Mavs upragnione play off.

Komentarze do wpisu: “Tydzień J.J. Barei

  1. Barea jest bardziej stabilny od Williamsa. Nie ma takich wahań formy. Mavs powinni zastanowić sie, kto powinien wychodzić w 1. piątce, gdy wróci Deron ;-)

    1. Może w obronie nie jest mistrzem, ale na pewno wkłada dużo serca w grę.

Comments are closed.