Chandler przedłużył kontrakt z Nuggets

Nuggets są jednym z tych zespołów, które są najmniej aktywne podczas tego off season. W końcu jednak GM drużyny ze stanu Kolorado obudził się z letargu i zaczął działać, a jednym z jego pierwszych posunięć było dogadanie się z Wilsonem Chandlerem w sprawie przedłużenia obowiązującego dotychczas kontraktu.

To dość ciekawe posunięcie, ponieważ jeszcze w czasie poprzedniego trade deadline, a także przy okazji draftu Nuggets mieli szukać wymiany z jego udziałem. Miało to sens, biorąc pod uwagę, że tylko 2 mln z niecałych 7,2 mln, które Chandler dostanie za następny sezon były gwarantowane. Po pierwszym lipca jego ostatni rok stał się już w pełni gwarantowany.

Nie udało się jednak i w Denver postanowiono związać się z nim na dłużej, o czym jako pierwszy doniósł Adrian Wojnarowski.

Chandler za rok stałby się niezastrzeżonym wolnym agentem i Nuggets zwyczajnie nie chcieli stracić go za darmo. A przy wzroście salary cap w przyszłym roku (to będzie jedno z najczęściej wypowiadanych i pisanych zdań w czasie następnego sezonu) jego kontrakt będzie bardzo korzystny. Zarówno dla Denver, jeśli będą chcieli zatrzymać Wilsona w składzie, ale także jako część ewentualnej wymiany z jego udziałem.

To bardzo dobry asset na przyszłość, biorąc pod uwagę krążąca nad Nuggets przebudową. Poza tym gracze 3-and-D są jednym z elementów, który każdy zespół chce mieć w swoim składzie, a Chandler to solidny obrońca, który trafiał w poprzednim sezonie dobre 34,2 proc. zza łuku.

Nice job, Nuggets.

Komentarze do wpisu: “Chandler przedłużył kontrakt z Nuggets

  1. Fajny zawodnik, mądrze że go zostawili nawet pod kątem (szybkiej) przebudowy.

  2. Najpierw niech zdecydują czy od razu zdecydowanie postawić na Mudiay’a i oddać Lawson’a czy grać dalej Lawsonem i marnować Mudiay’a…
    Chcą przebudować zespół a pewnie odejdzie ewentualnie Gallinari a reszta zostanie…

  3. 34% zdecydowanie nie jest „dobre” :) średnie i to mocno :)

  4. W kontekście przebudowy Nuggets, jest jakaś szansa na transfer Lawsona do NYK ?

Comments are closed.