Tyson Chandler przechodzi do Suns!

Tyson_Chandler_HD_2012_Defensive_Player_of_the_Year_NY_Knicks_WallpaperDotychczasowy środkowy Dallas Mavericks porozumiał się z włodarzami Phoenix Suns w sprawie nowej umowy. 32-latek zarobi w ciągu najbliższych czterech lat bardzo pokaźną sumę pieniędzy, bo aż 52 miliony dolarów. Dla byłego Najlepszego Obrońcy NBA to drugi tak wysoki kontrakt w karierze, po 70-milionowym kontrakcie z N.Y. Knicks.

Zaraz po pojawieniu się tych informacji, dowiedzieliśmy się także, że Chandler będzie obecny na rozmowie Phoenix Suns z LaMarcusem Aldridgem.

W ubiegłym sezonie Chandler w barwach Mavs zaliczał średnio 10.3 punktów, 11.5 zbiórek i 1.2 bloku na mecz. W przyszłym będzie rywalizował o miejsce w pierwszej piątce z młodziutkim Alexem Lenem.

Suns po podpisaniu Brandona Knighta , chcą jeszcze zatrudnić jednego wartościowego gracza. Niewykluczone też, że będą handlować Ericem Bledsoe. Chandler raczej nie musi obawiać się o własne zdrowie, gdyż przecież w Phoenix mamy najlepszy sztab medyczny całej NBA:-)

Mistrz NBA z 2011 roku, Chandler, wcześniej reprezentował barwy Bulls,Hornets,Bobcats, Knicks, dwukrotnie Mavs, a teraz właśnie Suns.

Komentarze do wpisu: “Tyson Chandler przechodzi do Suns!

  1. Szok. ;)
    Nie powiem wolałbym Bucks ale w Suns będzie czołową postacią w drużynie.
    To w nadchodzącym sezonie walka o PO na Zachodzie dopiero się rozkręci.

  2. Szkoda, że nie w Bucks, ale może Monroe?
    Swoją drogą nie wiem w co grają Suns.. Jestem ciekawy kolejnych ruchów. Jeżeli Chandler pozostanie zdrowy nie powinien zbytnio stracić na wartości boiskowej, dobrze się prowadzi i nie bazuje zbytnio na atletyzmie, a na pracy nóg i IQ boiskowym.

  3. Byłoby cudownie gdyby LaMarcus podpisał z Suns , wtedy pozbył bym się gorszego z braci Morris’ów, powalczył o Amare na małym kontrakcie i dał więcej minut TJ Warrenowi bo chłopak ma papiery na gre , przypomina mi Duranta który wchodził do NBA , oczywiście nie ten level ale mysle ze ma potencjał. Głęboko wierze że może nareszcie dzieki Hornackowi Management Suns się obudzi i zacznie podejmować dobre decyzje ! Co do Chandlera to myśle ze 3letni kontrakt na 45m byłby lepszy ale ten też nie jest zły , za dwa lata go amnestionują i tyle będzie ale do tego czasu przyda się wzmocnić obronę i powalczyć pod koszem bo Len jest niemiłosiernie przestawiany …

Comments are closed.