Amir Johnson i Jonas Jerebko w Celtics

Danny AingeBoston Celtics dogadali się z Amirem Johnsonem i Jonasem Jerebko w sprawie dwuletnich kontraktów. Były gracz Toronto Raptors zarobi 24 miliony dolarów, a Szwed dostanie 10 milionów.

Johnson był wolnym agentem po wypełnieniu pięcioletniego kontraktu z Toronto, wartego 34 miliony dolarów. W ubiegłym sezonie zdobywał on średnio 9.3 punktów i 6.1 zbiórek, rzucając 57.4% z gry.

Jerebko dołączył do Celtics w trakcie ubiegłego sezonu poprzez wymianę z Detroit Pistons. W 29 meczach w zielonych barwach zaliczał on 7.1 punktów, 4.8 zbiórek i rzucał 43% za trzy punkty.

Wydaje się, że transfer Johnsona jest niespodziewany a fani Celtics liczyli na podkoszowego z wyższej półki. Sama wysokość kontraktu daje do zastanowienia czy Amir jest wart tak wielkich pieniędzy?

Komentarze do wpisu: “Amir Johnson i Jonas Jerebko w Celtics

 1. Po tych kontraktach zastanawiam się, czy Marcin nie za wcześnie podpisał umowę życia ;> Weź tu miej motywację do pracy, jak gorsi od Ciebie tyle zarabiają ;)

  1. Mam podobne odczucie. 12 baniek Gortata to naprawdę dobry kontrakt dla Wizards.. ale to dobrze paradoksalnie dla Marcina. Raczej nikt nie będzie go chciał pogonić z Wizards, a przez następne 4 lata będzie tam co najmniej solidna ekipa. Nikt Marcina nie odda, bo jego kontrakt w korelacji z wartością na boisku będzie bardzo niski.

 2. Ci którzy narzekali na kontrakt Noah powinni ugryźć się w język

  1. Ainge myślał ,że to Magic Johnson…zbyt mocno uderzył się w głowę…

  2. Różnica między tymi kontraktami jest kolosalna. 5 lat vs 2. Inne progi salary cup, inni zawodnicy pod kontraktami. Oczywiście nie komentuję wysokości kontraktu Noah, tylko jego „nieporównywalność” z kontraktem Johnsona.
   Śmiechy to były z Nets, jak dali 24/2 Kardashianowi po sezonie w okolicach 14/11 :-)
   A tu proszę, identyczny kontrakt dla Amira, który jeśli chodzi tylko o cyferki, to wypada wyraźnie słabiej.
   Może Danny Ainge uznał, że nie podpisze w tym roku żadnego grubego FA, więc wypełnia cup space?

  3. drugi rok Amira jest w pełni niegwarantowany – podpisał go raczej z myslą o wymianie podczas deadline

Comments are closed.