Karuzela transferowa w stolicy – Booker 'out’, Humphries 'in’

Wizards_Logo_AltC_1Po zakontraktowaniu Marcina Gortata i Paula Pierce’a oraz przedłużeniu umowy z Andre Millerem czy Drew Goodenem sternicy stołecznego klubu wymienili swojego podkoszowego Trevora Bookera na Krisa Humphriesa. Nie była to jednak żadna trójstronna wymiana.

Wizards najpierw ponownie przyjęli pod skrzydła 33-letniego weterana Drew Goodena. Podkoszowy w kolejnych rozgrywkach zagra za przysłowiowe minimum dla weterana oscylujące na granicy 1.45 mln USD za sezon. Ex gracz Grizzlies, Magic, Cavs Bulls czy Bucks notował średnie dla Wizards na poziomie 8.3 pkt i 5.2 zb. Do klubu z Waszyngtonu trafił jako chwilowy zastępca dla kontuzjowanego Nene Hilario, po czym sprawdził się i zapracował na kontrakt do końca rozgrywek 2013/14. Teraz dostanie dłuższą szansę na pokazanie swojej wartości w drużynie.

Następnie Wizards stracili Trevora Bookera, po którego ręce wyciągnęli sternicy Utah Jazz. Po zakontraktowaniu na dłużej – na sumę 63 mln USD – Gordona Haywarda transferowego szaleństwa w Salt Lake City nie było końca i włodarze Nutek przejęli kontrakt Steve’a Novaka, z Raptors. Teraz okazuje się, że do talii trenera-debiutanta Quina Snydera dołączy 26-letni Booker. Podkoszowy w ostatnim sezonie w Waszyngtonie notował przeciętne 6.8 pkt i 5.3 zb, występując średnio 22 minuty na parkiecie. Trevor w nowym otoczeniu ma zastąpić Marvina Williamsa i za 2 lata kontraktu dostanie 10 mln USD.

W końcu stołeczni postawili na byłego gracza Dallas Mavericks, Utah Jazz, New Jersey/Brooklyn Nets i Boston Celtics Krisa Humphriesa. Weteran z 10-letnim stażem w lidze może liczyć na trzyletni kontrakt wart 13 mln USD. Ex gracz Celtics trafił do Waszyngtonu za drugo-rundowy pick w przyszłym drafcie oraz tzw. trade exception. Hump podczas ostatniego roku w zielonych barwach, przy średnio granych 20 minutach w meczu, zdobywał 8.4 pkt i 5.9 zb. Teraz postara się pomagać zarówno Marcinowi Gortatowi jak i Nene Hilario.

Podsumowując ruchy transferowe w Waszyngtonie; to wydaje się, że zespół poszedł w stronę dowartościowania składu weteranami oraz mocne uzupełnienia pozycji podkoszowych. Bogata rotacja na pozycjach numer 4 i 5 ma Wizards przynieść kolejne play offs oraz dominację pod obręczami, zarówno w ataku jak i w obronie. Czy plan drużyny się powiedzie ( niestety bez Trevora Arizy ) ?

P.S. W stolicy nie ma też chyba już co liczyć na transfer DeJuana Blaira.

Komentarze do wpisu: “Karuzela transferowa w stolicy – Booker 'out’, Humphries 'in’

 1. Szkoda… Blair byłby dużo lepszym dodatkiem do drużyny niż Kardaszjan

 2. Hmm ja akurat zawsze uważałem, że trochę jak z Boozerem, Kris był niedoceniany bo załapał za wysoki kontrakt (co teraz może się przydarzyć Marcinowi). To bardzo solidny podkoszowy, który daję twardą grę, zbiórki itp. Jednak uważam, że Blair byłby dużo lepszy, ponieważ by się bardziej uzupełniał z Gortatem. Mamy w tej chwili Frontcort:
  Gortat/Seraphin (solidni centrzy, Gortat bardziej obrona, Seraphin lepszy atak pozycyjny)
  Nene/Kris/Gooden (energizer/zbiórki/inteligetna obrona)
  Paul/Otto (głównie atak/nie wiadomo, ale podobno dobry obronća)

  Booker dawał tak zwane Hustle Point, skok do każdej piłki, jakiś chasedown block, albo rozgrywanie piłki w kontrze, taki wariat. Blair to podobny gracz, może zaskoczyć nietypowym zagraniem, dodaje element chaosu, kiedy gra bez pierwszej piątki zaczyna być zbyt przewidywalna.
  Brak energizera z ławki i typowego plastra, będzie się mocno odbijać, chyba że nie zrezygnują z Gareta Temple, który mógłby naprawdę wejść w rolę Thabo z OKC(teraz już Atlanty), albo Glen Rice Jr. zostanie świetny obrońcą w przeciwieństwie do ojca ;>
  Kris taki nie jest, on bardziej przypomina Gortata (kiedyś też skakał do każdej piłki, ale już jest po prostu za stary, ale liczę, że się przebudzi i będzie grał jak w Nets, aby pokazać, że jest jeszcze coś wart)

 3. niezły dodatek. Humprihs zapewni te 15-20 min niezłej gry. Do tego jest pewność, że w przypadku kontuzji Nene (a jak wiemy zawodnik ten do żelaznych ludzi nie należy) jakość gry drastycznie nie spadnie – można wtedy liczyć na 30 min i 10 pkt 8 zb)

  a do autora mam prośbę, żeby zacytował przysłowie z minimum weterana, jestem strasznie ciekawy jak ono brzmi;)

 4. Nie przekreslalbym jeszcze Blaira podbno trwają rozmowy….

Comments are closed.