Dłuższa przerwa Nene

W ostatnim meczu Wizards , przeciwko Cavaliers, kolejnej kontuzji w obecnych rozgrywkach nabawił się Brazylijczyk Nene. Podkoszowy partner Marcina Gortata przeszedł wczoraj specjalistyczne badania po których okazało się, że uraz jest na tyle poważny, iż pozbawi zawodnika następnych 6 tygodni gry. Nene dotychczas w 49 spotkaniach notował średnie 14.2 pkt , 5.8 zb , 3.0 as i 1.2 przech, występując przeciętnie 30 minut.

Brazylijski podkoszowy Wizards ma naciągnięte wiązadła w kolanie i o dalszej przydatności zawodnika (w perspektywie play offs) zdecydują lekarze, nadzorujący jego rehabilitację. Przypomnijmy, że Wizards bez pozyskanego w marcu 2012 zawodnika notują słaby bilans 8-34 (1-6 w poprzednich rozgrywkach, kiedy zmagał się z kontuzją ścięgna Achillesa).

Co gorsze, Nene w sobotę rozegrał swój najlepszy mecze w rozgrywkach, kiedy zaaplikował 30 punktów (rekord sezonu) drużynie N.O. Pelicans, kończąc mecz efektownym wsadem, dającym drużynie zwycięstwo. Do urazu doszło natomiast podczas, niedzielnego i kolejnego wygranego spotkania (Wizards notują bilans 28-28) przeciwko Cavs.

Wzmacniając podkoszową rotację – z Kevinem Seraphinem oraz Trevorem Bookerem – stołeczny zespół podpisał 10-dniową umowę z Drew Goodenem. Debiut weterana nastąpi podczas konfrontacji z Orlando Magic, czyli drużynie w której Gooden występował kilka lat temu.

Wizards na dziś zajmują piąte miejsce w konferencji wschodniej i mają pierwsze realne szanse na play offs od kwietnia 2008. roku.

Komentarze do wpisu: “Dłuższa przerwa Nene

  1. moze Macin dostanie teraz więcej minut, albo inaczej – wiecej piłek przez niego będzie przechodzić i pogra troche lepiej.

  2. Mam takie pytanie – bo na forach amerykanskich jest ostry hejt na Drew Goodena który grał juz w wizards i ma podisac 10 dniowy kontratk.Ktos mi może wytłumaczyc o co chodzi,bo naprawde reakcje są bardzo negatywne…?

Comments are closed.