Nick Young – „Jestem w tej chwili obrońcą roku”

Obrońca Los Angeles Lakers znany przez kolegów jako Swaggy P, lub po prostu Nick Young, musiał ostatnio dostać piłką w głowę na jednym z ostatnich treningów ponieważ w wywiadzie dla Los Angeles Times stwierdził: „I’m the defensive player of the year now.”

Słowa takie padły z jego ust po spotkaniu wyjazdowym Lakers z Pistons. Nick na kilka sekund do końca meczu zdołał dobrze ustawić się w obronie, a w tej samej chwili Josh Smith wchodzący pod kosz faulował w ataku. LAL wygrywali wtedy dwoma punktami i możliwe, że gdyby nie refleks Younga, końcówka potoczyłaby się kompletnie inaczej. Mimo wszystko, czy jest to powód aby nazywać siebie od razu obrońcą roku? Raczej nie, ale Nick sądzi inaczej (na filmiku akcję widać od drugiej minuty).

Tak dla formalności, żeby nie było złudzeń, że do DPOY trochę brakuje zawodnikowi Lakers przedstawia poniższe porównanie:

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Statystyki z Basketball Reference

Statystyki z Basketball Reference

Jordan Farmar pochwalił swojego kolegę z drużyny za tą akcję, ale nie jestem do końca pewien czy chemia w zespole jest na dobrym poziomie.

Z jednej strony wszystko wygląda ok, ale wypominać przy tym, że po 6 pełnych sezonach, po 443 rozegranych meczach Nick wymusza swój pierwszy faul ofensywny. Niezbyt miłe. Po tym na pewno Farmar nie zostanie zaproszony na ceremonię wręczenia nagrody DPOY dla Nicka.

 

Adam Wiśniewski

Fan NBA i Miami Heat od 2006 roku, kiedy to D-Wade (mój ulubiony zawodnik) zdobył pierwszy tytuł. Z niegrających już zawodników jestem wielkim fanem Iversona. Obecnie staram się z dnia na dzień polepszać swoją grę. Wciąż czeka na telefon od menadżera drużyny z NBA.

10 komentarzy

 1. melo pisze:

  HAHA ostatnie zdanie mnie jakoś mega rozbawiło z resztą Nick też…

 2. guzik pisze:

  Wydaje mi się, że autor zbyt serio zinterpretował słowa zarówno Younga jak i Farmara. Czytając to miałem uczucie jakby obaj raczej w formie żartu wypowiadali się

 3. Joahim pisze:

  Autor artykułu chyba nie rozumie co to jest ironia ;) Polecam więcej dystansu do życia.

 4. trubb pisze:

  W formie żartu to powiedzieli to chyba jasne, news nie na miejscu.

 5. Adam Wiśniewski pisze:

  @guzik przecież wiem, że to w formie żartu było, przynajmniej u Farmara. Co do Younga nie byłbym tego taki pewien hehe.

  • manek pisze:

   to, że koleś rzuca jumpera zawsze kiedy ma piłkę nie znaczy, że nie ma poczucia humoru, albo dystansu do siebie. Wg mnie jaja sobie zrobił bo pierwszy raz mu wyszło i to od razu w takim momencie;)

 6. Osa pisze:

  Raczej nie dostał piłką w głowę, on po prostu jest notorycznie najarany zielem? :)))

 7. Sosna1982 pisze:

  Kto z Kobe przystaje ten taki się staję. Może też liczy na 48 baniek za 2 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *