The Dream wybrał swoją drużynę marzeń

Ostatnio w modzie są wybory byłych graczy NBA odnośnie najlepszej piątki wszech czasów. Modę zapoczątkował Karl Malone, omijając gwiazdę Michaela Jordana. Parę dni temu informowaliśmy o wyborach Jego Powietrznej Wysokości a teraz na podobny zaszczyt dla byłych kolegów z parkietu zdecydował się Hakeem Olajuwon. Zobaczcie jaką piątką on wygrałby kolejne Mistrzostwo.

Warto podkreślić, iż Hakeem Olajuwon (co oznacza w jego ojczystym języku „Zawsze będącego na szczycie”) nie wybierał sobie partnerów (co z kolei zrobił Jordan, umieszczają wokół siebie 4 innych kolegów), a wskazał piątkę innych graczy.

1/ Jego rozgrywającym zostałby lider asyst i przechwytów w historii ligi – John Stockton. The Dream wskazał Stocktona, dzięki wysokiemu IQ playmakera oraz niesamowitym podaniom do partnerów. The Dream miał okazję konfrontować z Johnem podczas finałów konferencji zachodniej z Utah Jazz, kiedy Stockton wysyłał Rakiety na ryby.. w drodze po historyczne finały dla Jazz-menów.

2/ Dwójką Olajuwona został Michael Jordan, wybrany za plecami Hakeema podczas draftu 1984 roku. The Dream miał na uwadze nie tylko tytuły mistrzowskie lidera Chicago Bulls czy wybitne umiejętności strzeleckie ale wielką sportową formę jaką dysponował w bojach przeciwko Knicks (1992 i 1993). MJ potrafił obronie nowojorskiej zaaplikować 50 punktów (lub więcej).

3/ Z niskim skrzydłowym, wybranym przez siebie, Hakeem nie rywalizował nigdy. Został nim obecny MVP ligi LeBron James, a słynny center podkreślił jego wszechstronność oraz atletyzm. Przyponijmy, że Jordan nie wytypował LeBrona (wytypował go zamiast MJ’a Karl Malone), a postawił na zestaw skrzydłowych Pippen – Worthy.

4/ Moses Malone to najlepszy silny skrzydłowy z jakim przyszłoby grać Hakeemowi jeszcze w barwach Rakiet (do czego jednak nie doszło , gdyż Malone odszedł w Rakiet przed przyjściem do ligi Olajuwona) i to jemu oddał szacunek 2-krotny Mistrz NBA. Hakeem jest fanem Mosesa a swego czasu miał okazję grać w duecie z Ralphem Sampsonem. Pod koniec kariery the Dream jeszcze miał w składzie Rockets inną żwyą legendę na pozycji numer 4 – Charlesa Barkley’a , ale ostatecznie postawił na gracza Hall of Fame. Moses Malone to trzykrotny MVP ligi i Mistrz NBA z 1983 roku (rok po odejściu z Rockets do Sixers).

5/ Pozycję środkowego the Dream oddał rywalowi z NBA Finals 1995 roku, Shaquillowi O’Nealowi, który bardzo dobrze sobie radził ze starszym rywalem w niejednej bezpośredniej konfrontacji. Hakeem już podczas pamiętnych  finałów z Magic  pochlebnie wypowiadał się na temat umiejętności i atletyzmu Shaqa. Tym wyborem do piątki wszech czasów tylko potwierdził swoje wcześniejsze pochwały dla kolegi z parkietu.

Komentarze do wpisu: “The Dream wybrał swoją drużynę marzeń

 1. Skromny facet. Siebie nie umieśćil w piątce. Fajna zabawa. Swoją drogą kiedyś na innym blogu redakcja (chyba w ośiu) bawiła się w swój draft wybierając drużynę ze wszystkich zawodników z historii (system 1-8 potem odwrotna kolejnosc – ten z 8 nr wybierał od razu z 9, tez z 7 z 10, 6 – 11 itd). Moze byście się Panowie redaktorzy też tak pobawili? Wiem ze to zmudne zajęcie, ale na pewno ciekawy temat i byłby szeroko komentowany. Pamiętam jak czekałem na wszystkie wybory. Hakeem został wybrany bodaj z 8 i potem od razu z 9 wybrano do niego Thomasa. Ciekaw jestem jak wyglądałoby to na enbiej.pl. Co myślisz Woy?

 2. * chyba w ośmiu miało być. Było to na blogu zawszepopierwsze :)

 3. To proponuję odwrotną zabawę, by za bardzo nie kalkować pomysłu znajomych by 10tka chętnych forumowiczów zgłaszała się na maila redakcji (enbiejakszyn@gmail.com) i będziemy codziennie wybierać po jednym graczu z historii, przez 12 kolejnych dni/ zapraszam do zabawy. Następnie paru z nas pokusi się o ocenienie Waszych wyborów . Co Ty i inni na to?

 4. fajna to była zabawa i ciekawe piatki, Barkley ciekawie wybierał – wszystkich zaskoczył bo z 1 wziął Iversona

  1. :) Wiesz jak kto woli. Iverson to wybitny zawodnik więc może Charlesowi pasował :) W tej zabawie chodzi o to, żeby tak wybierać zawodników, by do siebie pasowali na boisku. Bez sensu byłoby wybranie np 3 pg i 2 centrów :) Mam nadzieje, że uda nam się tak pobawić.

 5. ja jestem za :) tylko wiesz trzeba by rozlosowac kolejnosc wybierania z tej 10… i wtedy zrobimy sobie swoj draft z krótkim uzasadnieniem wyboru i kazdy codziennie bedzie na adres reakcji wysyłal maila ze swoim wyborem. Tylko skąd będziemy wiedzieć jaki zawodnik został już „sprzątnięty sprzed nosa”?

 6. Nie do końca rozumiem o co chodzi Woyowi (pewnie dlatego że już piątek i mózg mi zamula w pracy), ale każdy rodzaj „draftu” mnie emocjonuje i chętnie dołączę do zabawy. Co do formy, to zawsze jest ciekawiej, jak ktoś zgarnie sprzed nosa ulubieńca i trzeba się trochę nagłowić nad kolejnym wyborem. Co do informacji kto kogo wybrał, to nie ma problemu – można wysłać 10 emaili „do wiadomości”

 7. ja już się zgłosiłem na maila redakcji i czekam na start zabawy:)

 8. Start będzie pod koniec następnego tygodnia (czwartek/piątek)

  NA RAZIE MAMY 6 ZGŁOSZEŃ.

  1. to jeszcze dopracuj zasady :) ale mysle ze najpierw zrobi sie loterie :) a potem pierwszy bedzie wysyłal maila z wyborem i Wy go emitujecie i wtedy kolejny bedzie wybieral i tak dalej…No chyba ze masz jakis sprawniejszy sposob – to czekamy wszyscy :)

 9. A jaką piątkę podał Malone, bo jakoś tego nie zanotowałem?

  1. zaraz pod ostatnim filmem i gwiazdkami do oceny znajdziesz podobne artykuły i tam jest „‚Mailman’ wybrał swoją piątkę najlepszych graczy”

 10. by każdy wiedział kiedy ma wybierać i wgl kogo wybrano to prosty schemat.

  każdy wysyła maila do wszystkich uczestników zabawy plus do redakcji proste?

  Jak by to działo
  przykład
  pick 1 Mj i uzasadnienie mail idzie do wszystkich więc każdy wie że mj już poszedł

 11. ja też chcę się włączyć do zabawy
  thomas,jordan,james,malone,o’neal

 12. Wysłałem mojego maila ale nie wiem czy doszedł bo narazie nie było odpowiedzi ;) Mam nadzieje że mi sie uda bo chciałbym dołączyć do zabawy ;)

 13. udział w ALL-TIME NBA DRAFT wezmą:
  HENIO25
  KAUSMAN21
  MARCIN POLACZEK
  BARTEK STĘPIEŃ
  DAWID SWIATEK
  KONDZIU38
  DEDE
  JAKUB SZELFER
  MICHAŁ WITTEK
  LORDAM
  QCIN

  dzięki i do usłuszenia w następny piątek!

  p.s. jeśli ktoś jest chętny do pomocy przy ustaleniu zasad, również zapraszam na tego samego maila;-)

 14. Jedną zasada max 2graczy co gra obecnie w nba

  i można by było stworzyć listę graczy dostępnych

 15. No i doprecyzować zasady tzn ilu graczy w sumie wybieramy i czy obowiązuje forma z prime timu zawodnika. Myślę, że lista dostępnych graczy jest zbędna, można brać każdego kto się przewinął przez ligę, czekam też na propozycję względem dodatkowych zasad

Comments are closed.