Olek Czyż walczy o miejsce w Bucks

Jakby ktoś nie wiedział Olek Czyż jest obecnie na niegwarantowanym kontrakcie w Milwaukee Bucks i walczy o miejsce w rotacji drużyny na sezon 2013/14. Niestety są małe szanse, żebyśmy zobaczyli kolejnego rodaka w rozgrywkach NBA, ale miło popatrzeć, nawet w meczach preseason, na Czyża w koszulce Bucks. 

W składzie błyszczy ostatnio Giannis Antetokounmpo, o którym pisaliśmy wczoraj, a jego dobra postawa przyćmiewa trochę grę Polaka. Czyż w dwóch spotkaniach notował kolejno 4 punkty, 1 przechwyt i 11 punktów, przechwyt i 3 zbiórki. Trzeba otwarcie powiedzieć, że takimi statystykami raczej nie zachęci władz klubu do podpisania z nim kontraktu. Nie można mu jednak zarzucić, że się nie stara:

Ciekawostką jaką zobaczymy w tabelach ze statystykami jest fakt, że klub nie może się zdecydować jak nazwać Czyża: Olek, czy Aleksander; w każdym z meczów był inaczej wpisany.

Komentarze do wpisu: “Olek Czyż walczy o miejsce w Bucks

  1. Polecam druga kwartę z wczorajszego meczu z Bobcats … Olek szalał :) 9 punktów w ciagu 6 minut :) miał owację jak schodził :) komentatorzy : game for the contract ?! ;)

  2. 11 punktów w 16 minut to świetny występ. Nie wiem jak to wyglądało w grze (defensywa, taktyka itp), ale statystycznie nic więcej zrobić chyba nie mógł

  3. w tym meczu było solidnie ale to dopiero jego pierwszy dłuższy występ więc raczej Bucks nie mają z nim większych planów

  4. Bucks mają już zakontraktowanych 15 graczy jeśli się nie mylę, no ale taki występ jak ten ostatni na pewno mu nie zaszkodzi.

  5. Jesli w kolejnych meczach dostanie wiecej minut i dalej bedzie tak gral, to moze inna druzyna zaoferuje mu gwarantowany kontrakt?

  6. Raczej nie w pełni gwarantowany i zsyłka do D-League jeśli zostanie już w Milwaukee. Tak na dziś to się rysuje.

Comments are closed.