Cole na rok dłużej w Miami

Rezerwowy rozgrywający Miami Heat, który miał okazję cieszyć się z Mistrzowskiego tytułu, zostanie w drużynie do lata 2015. Mimo spekulacji łączących Norrisa Cole’a z wymianą do innej drużyny, sternicy Heat zdecydowali się wykorzystać zapis w kontrakcie gracza, przedłużając z nim obowiązującą umowę o rok.

Cole w ostatnim roku gry występował średnio , za plecami Mario Chalmersa, po 20 minut. W tym czasie osiągał on średnie 6 pkt i 2 as, na 42% skuteczności z gry. W play offs jego wskaźnik skuteczności wzrósł do 48%.

Atutami Cole’a są energia jaką wnosi po wejściu na parkiet z ławki oraz duża presja na graczu ataku, jaką wywiera sam gracz poprzez nieustępliwą grą w defensywie. 25-latek należy do ulubieńców Erika Spoelstry bowiem wkłada w grę masę serca. Cole umiejętnie potrafi penetrować pod kosz a także nieustannie pracuje nad poprawą rzutu z dystansu, by stanowić większe zagrożenie w ofensywie.

Absolwent uczelni stanowej w Cleveland został wybrany w drafcie 2011 roku – z numerem 28 – przez Chicago Bulls ale w serii wymian m.in. z Minnesotą T-Wolves, prawa do niego nabyli trzykrotni Mistrzowie NBA. W barwach Heat Cole zdobył dwa Mistrzostwa z rzędu.

Być może wielkiej kariery na miarę All Stars nie zrobi, ale kto wie czy jednego dnia nie dostanie nagrody dla Najlepszego Rezerwowego?

Komentarze do wpisu: “Cole na rok dłużej w Miami

  1. Dobry ruch. Chłopak daje radę. Może być tylko jeszcze lepszy.

Comments are closed.