Oficjalnie: Paul George dostał „maxa” od Pacers

Indiana Pacers ogłosili w środę podpisanie nowego, wieloletniego kontraktu ze swoim największym gwiazdorem Paulem Georgem. Nikt z obozu Pacers nie chciał jednak podać szczegółów tej umowy.

Jak dowiedział się jednak portal ESPN nowy kontrakt George’a ma obowiązywać przez pięć najbliższych lat i będzie gwarantował mu zarobki pomiędzy 80 a 90 milionów dolarów. Może to być więcej, jeśli George będzie podlegał „Regule Rose’a”.

– Chciałbym podziękować Pacers za wiarę we mnie, kiedy zostałem przez nich wybrany w drafcie. Kontynuowanie kariery w tym zespole było dla mnie bardzo łatwą decyzją. Mamy świetnych właścicieli, świetny management, świetnych fanów, świetnego trenera i świetnych kolegów z drużyny. Wiele razy użyłem słowa „świetny”, ponieważ to słowo najlepiej określa to, czym jest ta organizacja. Mam nadzieję, że będziemy częścią świetnych rzeczy w przyszłości – powiedział George.

Wielkich słów pod adresem George’a nie krył Prezydent Pacers, Larry Bird. – Paul nie tylko reprezentuje to, czym jest nasza organizacja, ale także to, jaki powinien być profesjonalny sportowiec. On każdego dnia stara się być najlepszy, jako gracz, jako kolega z drużyny, jako osoba i jako reprezentant naszej organizacji.

Damian Suchan

Od dziecka chciał być jak Allen Iverson, ale zabrakło mu mentora w typie Larry'ego Browna. Od Iversona różni go jednak zamiłowanie do rozdawania asyst. Wychodzi z założenia, że efektowna asysta jest lepsza od każdej ilości punktów. Wielki fan Philadelphi 76ers i koszykówki totalnej w wykonaniu Miami Heat. Czasem coś napisze i ma nadzieję, że ktoś to przeczyta.

6 komentarzy

 1. Wojtek pisze:

  I dobrze ;) Jakby jeszcze Granger się doprowadził do stanu używalności, to będzie na wschodzie poważne zagrożenie dla Miami ;)

 2. Damian Suchan pisze:

  Z Grangerem będzie ten problem, że Larry Bird zapowiedział, że Pacers nie przekroczą Luxury Tax. Oznacza to, że albo w tym sezonie, albo najpóźniej w przyszłe lato Grangera już nie będzie w Indianie. Wielka szkoda.

 3. Szuwarek pisze:

  Ale kto mówi, żeby Grangerowi dawać 14 mln za sezon? Moim zdaniem wszystko zależy od Grangera czy przyjmie kontrakt poniżej 7-8 mln. Pamiętajcie, że kontrakt George’a wchodzi dopiero w 2015 roku. W salary cap spokojnie jest i miejsce dla Danny’ego.

  Bardzo się cieszę z kontraktu George’a. Przy tak świetnej defensywie i takim postępie w ofensywie to będzie siła. Ciekaw jestem do jakiego poziomu on może dojść. Przy takiej umiejętności rzutu, kozłowania i wzroście może grać od 1-3, a nawet 4.

 4. Adrian89 pisze:

  7-8 milionów dla gracza pokroju Grangera to jednak policzek .. Wiadomo że po kontuzji ale to jednak może być jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji . Poniżej 10 mln to moim zdaniem nie realne.

 5. Paweł pisze:

  Będzie odwieczny dylemat: grać za większe pieniądze dla słabej drużyny czy za mniejsze w wygrywającej. Choć najpierw musi się odbudować i pokazać, ze może jeszcze grać na wysokim poziomie.

 6. manek pisze:

  wg mnie dzisiaj nikt nie zaoferowałby Grangerowi więcej niż te 7-8 baniek, a jeśli nie wróci do formy z przed kontuzji to o 10 może sobie pomarzyć. Sorry, ale nikt nie da 31 latkowi po poważnej kontuzji 10 baniek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *