Jerry Lucas sprzedaje olimpijski medal i mistrzowski pierścień

73-letni Jerry Lucas, który jest członkiem Basketball Hall Of Fame od roku 1980, wystawi na aukcję kilka „pamiątek” po jego koszykarskiej karierze, w tym mistrzowski pierścień NBA i złoty medal olimpijski.

Aby nieco przybliżyć postać Lacasa, można powiedzieć, że znajduje się on na liście 50 najlepszych zawodników w historii NBA. Rozegrał w swojej karierze 11 sezonów w takich drużynach jak: Cincinnati Royals, San Francisco Warriors i New York Knicks w latach 1963-1974. Był także trzykrotnie wybierany do All-American First Team, kiedy to grał w Ohio State gdzie wygrywał tytuł mistrzowski NCAA z drużyną Buckeyes w 1960 roku.

Zawodnik miał barwną karierę i pozostało po tym wiele pamiątek w postaci medali, pucharów i pierścieni. Jerry postanowił wystawić na aukcję 17 rzeczy, w tym wspomniany złoty medal z Igrzysk Olimpijskich z 1960 w Rzymie i mistrzowski pierścień, który zdobył z New York Knicks w 1973 roku. Jak podają źródła – może to być warte ponad 500 tysięcy dolarów.

Z opublikowanych na razie rzeczy, które na pewno będą na aukcji Jerry wymienia:

 • 1960 USA Basketball Olympic Gold Medal
 • 1960 USA Olympic Gold Medal Winning Game – Used Jersey
 • 1980 Hall of Fame Induction Ring
 • 1973 New York Knicks World Championship Ring
 • NBA Top 50 Greatest Players Ring With Presentation Box
 • NBA Top 50 Greatest Players Lithograph
 • NBA Top 50 Leather Jacket & Travel Bag
 • 1960 Ohio State National Championship Ring
 • 1960 Ohio State Shooting Shirt
 • 1969-70 San Francisco Warriors Game-Used Jersey
 • Late 1960s Cincinnati Royals Game-Used Jersey

Lucas otwarcie mówi, że nie jest osobą sentymentalną i nie będzie płakał po sprzedaniu tych rzeczy. Zajmują mu tylko niepotrzebne miejsce w szafie, a wspomnienia, ja mówi, ma w głowie.

„Rzeczy nie znaczą dla mnie zbyt wiele. Nigdy nie znaczyły. Mam z nimi związane niesamowite wspomnienia, ale ciężko o nich myśleć jak są zamknięte w szafie.” Mówi Lucas.

Członek „Grey Flannel Auctions” – strony za pośrednictwem której odbędzie się aukcja, mówi, że każda rzecz będzie miała swoją cenę początkową. Najdroższy będzie prawdopodobnie złoty medal, którego cenę szacuje się na $250 tysięcy.

jerry-lucas-ohio-state-ring
Pierścień mistrzowski z Ohio State Buckeyes
jerry-lucas-gold-medal-2
Złoty medal Olimpijski – najbardziej wartościowa rzecz z kolekcji Lucasa
jerry-lucas-ring
Pierścień mistrzowski z New York Knicks

 

Jerry Lucas nie jest pierwszym zawodnikiem sprzedającym swoje trofea na aukcjach. Elgin Baylor nieco ponad pół roku temu sprzedał ponad 350 rzeczy, Walter Davis w 2012 roku wystawił na aukcję medal z Igrzysk Olimpijskich z 1976r. Ostatnio pewnie słyszeliście też o tym, że mama Kobe’go Bryanta sprzedała jego rzeczy za ponad 400 tysięcy dolarów.

Lucas – 7-krotny All Star, Rookie Of The Year z 1964 roku, notował w swojej karierze 17 punktów, 15.6 zbiórek i 3.3 asysty. Został nazwany Sportsman of the Year przez Sports Illustrated w 1961.

Komentarze do wpisu: “Jerry Lucas sprzedaje olimpijski medal i mistrzowski pierścień

 1. „(…)postaci medalów, pucharów i pierścieni.” – piszemy medali ;)

  W ostatnim akapicie wkradła się literówka i z Lucasa zrobił nam się Lusac (nie twierdzę, że nie jest luzakiem:)

 2. Wiem właśnie, przed chwilą zauważyłem. Dzięki za czujność.

Comments are closed.