Asystent Phila Jacksona wspomoże nowego trenera Bucks

Kilka tygodni temu nowym szkoleniowcem Milwaukee Bucks, został Larry Drew, który jeszcze miesiąc wcześniej prowadził w play offs Atlantę Hawks. Co ciekawe to dość długo czekał on z wyborem swoich nowych asystentów. Dziś ogłoszono nazwisko najbliższego współpracownika Drew, tzw. trenera od obrony. Wybór padł na byłego Mistrza NBA z Los Angeles Lakers.

Jim Cleamons, bo o nim mowa, w 1971 roku został wybrany z 13. numerem draftu do Lakers, i właśnie z Jeziorowcami, już w pierwszym sezonie, osiągnął on Mistrzostwo NBA. Po zakończeniu swojej 9-letniej przygody z NBA, Cleamons znany był z nastawienia na defensywę, podjął wyzwanie u boku Phila Jacksona. 63-letni dziś szkoleniowiec ma na koncie wiele lat pracy u najbardziej utytułowanego trenera, przy drużynie z Chicago oraz L.A.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Cleamons miał udział przy budowaniu chicagowskiej dynastii, zwłaszcza w latach 1991-1993 po czym wraz ze swoim ulubionym head coachem znów pracował z sukcesami w latach 1997-98. W międzyczasie Cleamons bez powodzenia, próbował samodzielnie, przez rok, prowadzić Dallas Mavericks. Później była jeszcze przygoda z Jeziorowcami, wśród których szkoleniowiec miał nawet okazję występować w charakterze pierwszego trenera (gdy Jackson pauzował z różnych powodów od 2006 roku).

Teraz doświadczony trener od obrony przeniesie swoją wiedzę i doświadczenie do Milwaukee Bucks, by z powodzeniem asystować świeżo wybranemu – Larry’emu Drew. Dla Drew będzie to 4 sezon samodzielnej pracy, po trzech latach spędzonych w Atlancie. Celem przebudowanych Bucks, z których odeszli Brandon Jennings i Monta Ellis będzie znów walka o play offs.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

1 Odpowiedź

  1. bargnani7 pisze:

    już myślałem, że Tex Winter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *