Kenyon Martin zostaje w Nowym Jorku

kenyon martinKiedy w ubiegłym sezonie Kenyon Martin długo pozostawał bez klubu zastanawiałem się dlaczego nikt nie chce go zatrudnić. Przecież to dobry podkoszowy, który może dalej zapewnić te kilkanaście efektywnych minut na boisku. W końcu sięgnęli po niego New York Knicks i wtedy za każdym razem kiedy przebywał na boisku razem z Carmelo Anthonym zastanawialiśmy się: który jest który?

Knicks od początku tego off season chcieli ponownie podpisać kontrakt z Martinem. Kwestią sporną pozostawał jednak cena, bo w Nowym Jorku po pierwsze nie mieli zbyt dużo środków na wolnych agentów tego lata, po drugie nie chcieli wydawać na niego więcej niż minimum dla weterana i po trzecie 35-latkiem interesowało się również kilka innych zespołów, które mogły mu zaproponować trochę więcej pieniędzy.

Ostatecznie obu stronom udało się dojść do porozumienia, o czym poinformował Adrian Wojnarowski z Yahoo! Sports i Kenyon podpisze roczny kontrakt, a na jego konto wpłynie 1,4 mln dolarów, czyli ligowe minimum dla weterana. Własnie tyle, ile chcieli przeznaczyć na niego Knicks.

Martin w ubiegłym sezonie zrobił duże wrażenie na władzach i sztabie trenerskim zespołu z Nowego Jorku, więc nie powinno dziwić, że ci byli zainteresowani pozostawieniem go w składzie.

Po podpisaniu kontraktu 35-latek odgrywał bardzo ważną rolę w zespole, szczególnie w ostatnim miesiącu sezonu regularnego, kiedy kontuzjowany był Tyson Chandler. Wystąpił w 18 spotkaniach, z czego w 11 jako starter i notował średnio 7,2 punktów na 60,2 proc. skuteczności i 5,3 zbiórek w 23,9 minut jakie spędzał na parkiecie. W 12 spotkaniach play off jego średnie nieco spadły. Do 5,8 oczek i 4,5 zbieranych piłek w 21,1 minut.

Komentarze do wpisu: “Kenyon Martin zostaje w Nowym Jorku

  1. i po trzecie 35-latkiem interesowało się…..Po podpisaniu kontraktu 33-latek odgrywał bardzo ważną rolę w zespole
    coś z tymi latami jest namieszane ;)

  2. Pamiętam jak Boston trząsł dupą że Martin popsuje atmosfere w szatni…

  3. Powinien dostać za to co wniósł do drużyny i za chęci troche wyższy kontrakt żeby pokazać mu że się go docenia.Wiem że o pieniądze to on sie nie musi martwić ale troche dziwnie sie to czyta gdy tak przydatny gracz dostaje minimum a taki STAT bierze 20 mln. Wiem że wiek i tak dalej ale w zeszłym sezonie pokazał że jest bardzo przydatny.

Comments are closed.