Jazz podpiszą Lucasa

Utah JazzPo tym jak Utah pozyskali w dzień draftu wybranego z numerem 9 przez Minnesotę Timberwolves Trey’a Burke’a wiadomo było, że to on będzie w przyszłym sezonie podstawowym rozgrywającym zespołu z Salt Lake City. Jazz musieli jednak pozyskać kogoś, kto mógłby być back upem dla 20-latka. Wybór padł na Johna Lucasa III.

W Utah na gwałt potrzebowali rezerwowego playmakera, ponieważ na następny sezon jednym graczem na pozycji nr 1 w składzie Jazzmanów jest absolwent uczelni Michigan Trey Burke. Dotychczasowi rozgrywający albo nie mają jeszcze podpisanych kontraktów – Jamaal Tinsley, albo odeszli – Earl Watson (od następnych rozgrywek w Blazers), albo szukają nowego klubu – Mo Williams.

Dlatego też Jazz, nastawiający się na przebudowę zespołu, po tym jak odeszło ich dwóch najlepszych koszykarzy – Al Jefferson i Paul Millsap, potrzebowali zawodnika, który bez problemu mógłby zaakceptować rolę rezerwowego rozgrywającego i grać za plecami debiutanta Burke’a, ponieważ rozwój młodych zawodników jest teraz priorytetem w Utah.

W Salt Lake City zdecydowali się więc podpisać kontrakt z Johnem Lucasem III. Umowa jeszcze nie jest podpisana, ale ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym tygodniu, o czym doniósł Marc Stein z ESPN na twitterze.

Lucas w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Toronto Raptors. Zagrał w 63 spotkaniach, w wszystkich wchodząc z ławki rezerwowych i zdobywał 5,3 punktów na 38,6 proc. skuteczności, w tym 37,7 za trzy i rozdawał 1,7 asyst w 13,1 minut jakie spędzał na parkiecie.

Komentarze do wpisu: “Jazz podpiszą Lucasa

  1. Fajna drużyna tworzy się w Utah, będzie co oglądać.

Comments are closed.