Iguodala poważnie rozważał grę w Kings

76ers Jordan BasketballPo wielu niepewnościach związanych z przyszłością zespołu i możliwością przenosin do Seattle, Kings ostatecznie zostają w Sacramento i rozpoczynają nową erę pod okiem nowych właścicieli, którzy kupili klub od braci Maloof. Jednym z jej elementów mógł być Andre Iguodala, który przyznał, że bardzo poważnie brał pod uwagę możliwość gry dla drużyny z Kalifornii.

To był jeden z najdziwniejszych ruchów podczas tego off season. Kings zaproponowali Iguodali 4-letni kontrakt, w czasie którego swingman miałby zarobić 52 mln dolarów, jednak wobec braku natychmiastowej odpowiedzi ze strony Andre, Sacramento wycofali się ze swojej propozycji.

Po tym wszystkim 30-latek był już bardzo bliski podpisania umowy z Dallas Mavericks, o czym pisałem więcej tutaj, ale ostatecznie wylądował w Golden State Warriors, gdzie zarobi 48 mln dolarów za 4 lata gry.

W rozmowie z Scott Howard-Cooper z NBA.com Iguodala powiedział, że poważnie rozważał grę dla Kings. Nie był jednak gotowy podjąć decyzji od razu, a w Sacramento chcieli usłyszeć odpowiedź jak najszybciej i dali mu krótki termin na zastanowienie się nad ich propozycją. Za krótki.

– Kiedy, jako zawodnik, masz do czynienia z deadlinem, by podjąć decyzję o swojej przyszłości, to naprawdę nie jest pozytywną rzeczą, żeby powiedzieć „Dobrze, że dają mi określony termin” – powiedział Andre. – Tak naprawdę to nie chcesz dostawać określonego czasu na podjęcie decyzji. Tym bardziej, że mieliśmy bardzo dobre rozmowy i byłem bardzo blisko. Po pierwszym dniu Kings byli w trzech, w dwóch najlepszych drużynach. Myślę, że z nowym właścicielem i grupą właścicielską mają dobrą wizję tego, co chcą budować w Sacramento. Ta wizja była bardzo atrakcyjna i byłem bardzo blisko dołączenia do niej.

Kings pomimo braku pozyskania Iguodali dalej mają ciekawy off season, pozyskując Carla Landry’ego, Luca Richarda Mbah Moute, Greivisa Vasqueza oraz wybranego w drafcie Bena McLemore’a, po tym jak nowi właściciele kupili zespół od braci Maloof.

Niemniej dodanie do składu swingmana byłoby naprawdę poważnym wzmocnieniem i kto wie, czy w Sacramento nie popełnili błędu dając Andre określony termin na podjęcie decyzji. Widać, cierpliwość nie jest ich mocną stroną.

Komentarze do wpisu: “Iguodala poważnie rozważał grę w Kings

  1. Tak na prawdę to Kings spostrzegli, że Iggy używa oferty Kings jako dźwigni w negocjacjach z Nuggets. Tylko i tyle i aż tyle.

Comments are closed.