MVP ligi włoskiej w Detroit Pistons

Byli Mistrzowie NBA – Detroit Pistons – zawarli dwuletnią umowę z gwiazdą ligi włoskiej Luigi Datome. 25-letni zawodnik poinformował o przejściu do Mo-town za pomocą swojego konta na Facebooku. Datome to skrzydłowy, który w ostatnich rozgrywkach Lega A reprezentował barwy Virtusu Rzym, wygrywając rywalizację o minuty na boisku z naszym Olkiem Czyżem.

Datome był również klubowym partnerem dobrze w Polsce znanego Ganiego Lawala, a podczas rozgrywek notował średnie 16.6 pkt oraz 5.8 zb. Jego mocną stroną są rzuty dystansowe (41%) oraz osobiste (92%). Po podpisaniu nowych umów z Joshem Smithem i Willem Bynumem to trzeci transfer Tłoków podczas letniego okienka.

Datome grał w Europie między pozycją numer trzy i cztery a mierzy 205cm wzrostu, przy wadze 100kg. W tym sezonie został uznany MVP ligi włoskiej a wcześniej, w 2004 roku zdobył swoje jedyne Mistrzostwo Włoch. Skrzydłowy za 2-lata gry w Detroit zarobi 3,75 mln USD.

Komentarze do wpisu: “MVP ligi włoskiej w Detroit Pistons

  1. ale to wcześniej był wybierany w drafcie? czy tak po prostu go wzięli?

  2. Zawodnicy po którymś tam roku życia nie muszą być wybierani w drafcie. Nie wiem czy nie przypadkiem po 22. Ten ma już 25 lat. Ciekawe wzmocnienie. Osobiście miałem nadzieję na zbrojenia na pozycjach 1-2, ale dobra 3 nie jest zła.

  3. Jeżeli faktycznie będzie rzucał na skuteczności 40% za 3 to idealne wzmocnienie na 3, fizycznie pewnie będzie ustępował ale technicznie będzie o klasę lepszy. Zobaczymy czy w ogóle będą chcieli grać Josh’em na 3, szkoda żeby się zmarnował wielki talent Drummonda siedząc na ławce.

  4. Może jeszcze będą handlować, np. własnie Drummondem… Myślę, że to nie koniec doniesień z Detroit.

  5. Dre jest nie do ruszenia, prędzej handlowaliby Monroe ale i tak to też mało prawdopodobne.
    Pierwsi do odstrzału są Stuckey, Villanueva i być może English.

Comments are closed.