Kolejny transfer Hawks. Tym razem odchodzi Pachulia.

hawks

Rozprzedawanie ekipy Hawks trwa w najlepsze. Jeśli mówimy o przegranych tego okna transferowego, Jastrzębie przychodzą mi na myśl w pierwszej kolejności. Zespół wczoraj opuścili już Josh Smith, Devin Harris (powędrował do Mavs, gdzie za 3 lata dostanie 9 milionów), a teraz świat obiegła wiadomość o odejściu kolejnego gracza. Zaza Pachulia ostatni sezon w dużej mierze przesiedział na ławce (od początku marca nie wyszedł na boisko). Jest to jednak gracz bardzo przydatny, szczególnie na tablicach. Gruzin w sezonie 2012/2013 na 21.8 minut gry dawał aż 6.5 zbiórki. W następnym sezonie zobaczymy go w Millwaukee Bucks. Pachulia podpisał kontrakt na dobrych warunkach – 16 milionów za 3 lata gry więc na pewno nie będzie narzekał.

Pytanie, które nasuwa się w tej sytuacji brzmi – co robi Danny Ferry? Poza przedłużeniem kontraktu z wyborowym strzelcem Kyle Korverem, nie dzieje się nic poza kolejnymi odejściami dobrych zawodników. Hawks przegrali batalię o Howarda, ale inne zespoły, które wystartowały w wyścigu miały przysłowiowy plan B. Mavericks natychmiast ściągnęli Calderona, a Warriors Iguodalę, Lakers ogłosili, że nie wykorzystają amnestii na Gasolu. Co zrobił Ferry? Póki co nic, a lista wartościowych wolnych agentów kurczy się bardzo szybko. Morale w zespole również spada. Niedawno Dawid pisał o frustracjach Jeffa Teague’a, który nie jest zadowolony z postawy Ferry’ego. Czyżby Ferry już odpuścił przyszły sezon i przeszedł do opcji „tankowanie”? Miejmy nadzieję, że nie.

Komentarze do wpisu: “Kolejny transfer Hawks. Tym razem odchodzi Pachulia.

    1. A rzeczywiście wypadło. Sam wczoraj o tym pisałem ;) . Nie zmienia to jednak, że nawet z Millsapem na pokładzie Hawks będą dołować. Bardziej nieaktualny jest mój tekst o braku planu B, bo jednak wygląda na to, że jakiś jest.

  1. Pachulia?? A po co on Koziołkom? Akurat na pozycjach PF i C jest nadmiar graczy w drużynie z Milwaukee

  2. Zaraz może się okazać, że Hawks wcale nie przegrali z puszczeniem Smitha,bo po Millsapie wzieli sie za Monte Ellisa.Ex gracz Bucks moze liczyc na 9-10 mln usd za sezon.

  3. Ja również nie rozumie za bardzo co wyprawia Ferry.Horford znów będzie grał centra ? przecież on świetnie sobie radzi,ale na pozycji silnego skrzydłowego,tam powinien grać.Pozbycie się Pachuli to błąd,powinien grać centra w pierwszej piątce. Zatrudnił Millsapa silnego skrzydłowego,więc jak będzie to wyglądać w starciach z Indianą np. gdzie jest Hibbert ? Na centrze ktoś totalnie nie przygotowany jak Petro(słabiutka postawa w tegorocznych play-off),Horford jako silny skrzydłowy(tu akurat ok.) i Millsap jako niski skrzydłowy? Niech jeszcze odpuszczą Teague i faktycznie sezon przeznaczony na „tankowanie”.

  4. no zgadzam się szkoda zazy ale dostał dobry kwit w bucks, atlanta musiałaby sprowadzić asika zeby to zakleić, czy innego centra

  5. Najwięksi przegrani ? Bez jaj. A co z Utah, Philly, Dallas ?

Comments are closed.