Splitter z długoletnią umową wśród Spurs

Brazylijski wicemistrz NBA z San Antonio Spurs może spać spokojnie. Podkoszowy partner Tima Duncana  był na celowniku Portland TrailBlazers oraz spekulowano nawet, że może zamienić się miejscami z Marcinem Gortatem i trafić do Phoenix Suns. Tymczasem wg doniesień z San Antonio 28-latek przystał na czteroletni kontrakt z Ostrogami.

Notujący rekordowe średnie w karierze w najlepszej lidze świata,  na poziomie 10.5pkt i 6.4zb, podkoszowy powinien w ciągu następnych czterech lat zarobić sumę 36 mln USD. Były zawodnik hiszpańskich klubów wcześniej miał kontrakt trzyletni i warty 11 mln USD.

W minionym sezonie zasadniczym Splitter znów poczynił postęp nie tylko widoczny w najlepszych statystykach, ale również awansował do pierwszej piątki Spurs dystansując takich graczy jak Boris Diaw oraz DeJuan Blair.

Jako smutną ciekawostkę podam, że Tiago od strony ojca jest wyznania żydowskiego, a jego 6 byłych członków rodziny zginęło podczas II wojny światowej, w Oświęcimiu. Natomiast zapowiadająca się na perspektywiczną koszykarkę siostra Michelle zmarła w 2009 roku, jako 19-latka, na białaczkę.

Wracając do tematu Ostróg – sternicy klubu teraz zamierzają usiąść do rozmów z wolnymi agentami – Manu Ginobilim oraz Garym Nealem. Czy kolejne rozmowy będą równie owocne dla Spurs? Czas pokaże.

Komentarze do wpisu: “Splitter z długoletnią umową wśród Spurs

  1. wysoki kontrakt , myślałem że będzie raczej 6-7 mln, ale bez niego nie mieliby szans na mistrza, bardziej niż ewentualnie bez Ginobilego i Neala; pewnie też widzą, że ma rezerwy

  2. Fajnie, że go przedłużyli, ale kontrakt trochę wysoki. Splitter pokazał w ostatnich finałach, że w wielu momentach jest zbyt soft.

  3. @ Andree, dobrze prawisz :) Brazylijczyk w finałach pokazał, że jest mocno średni i nie sądze, żeby się wybił ponad poziom z ostatniego RS. za 9 baniek spokojnie można było zatrudnić lepszego PF/C. Błąd SAS

Comments are closed.