David West zostaje w Pacers

pacersJak praktycznie jednocześnie podało wiele źródeł dobrze poinformowanych w sytuacji w NBA (m. in. Adrian Wojnarowski z Yahoo! Sports) – David West ustalił warunki nowej umowy z Indiana Pacers.

Kontrakt ma obowiązywać przez 3 kolejne sezony, a podkoszowy zarobi w tym czasie 36 mln $.

Jednocześnie serwisy sportowe podały, że ostatni rok umowy jest opcją zawodnika (skrzydłowy będzie miał wtedy blisko 36 lat i o ile tylko nie będzie się wybierał na emeryturę to trudno mi jest wyobrazić sobie sytuację, w której rezygnuje z około 12 mln $).

Tak jak wspominałem we wcześniejszym tekście o Pacers (nowy kontrakt Hansbrough) – zatrzymanie Westa było priorytetem klubu z Indianapolis. Inna sprawa, że zawodnik nie rozważał nawet poważnie ofert z innych klubów podkreślając że dobrze się czuje obok Hibberta i George’a.

Oficjalnie informacja o umowie może zostać podana dopiero 10-tego lipca.

Komentarze do wpisu: “David West zostaje w Pacers

  1. WIem że West był ważnym elementem w Pacers ale dawanie 12 mln na sezon kolesiowi który ma 33 lata to jakiś żart.Jeszcze rozumiem jakby to był roczny kontrakt z TO na 2014-2015 ale to jest 2 letni kontrakt z PO na 2015-2016.

  2. Pacers w przyszłym sezonie będą znowu ostro walczyć o finał :) Świetna wiadomość. Ciekawe tylko jak się będzie prezentował Granger. Czy przez jego powrót nie nastąpi jakiś rozłam.

    1. Gortat moim zdaniem wyśmienicie by pasował do Spurs. A i klub zyskałby na takim zawodniku jak MG bowiem jest lepszy zarówno w ataku jak i w obronie od Splittera. Wyobraźcie sobie te picki z Parkerem niczym z Nashem…Oby ten transfer doszedł do skutku. Marcin biłby się o mistrzostwo w najlepszy klubie na zachodzie.

  3. 36 mln za trzy lata to trochę za dużo. Tym bardziej, że West za poprzedni kontrakt Westa wynosił 20 mln za 2 lata. Wiem, że był ważną częścią zespołu i bez niego na pewno nie awansowaliby do finału Konferencji, ale Pacers trochę przepłacili. Nie zapomnijmy przecież, że West z każdym rokiem będzie coraz starszy. 27, już max 30 mln byłoby dużo lepsze. A jeśli już chcieli mu dać te 36 baniek, to ostatni rok mógłby być chociaż opcją zespołu albo częściowo gwarantowany.

Comments are closed.