Pacers złożyli ofertę Psycho T, chcą zatrzymać Westa

pacersW mniejszych ośrodkach sportowych (przynajmniej pod względem medialnym) takich jak Indianapolis sezon wolnych agentów zwykle przebiega spokojniej. Nie zmienia to jednak faktu, że Larry’ego Birda też czeka kilka zadań, ale jak już widać – zdecydowanie zabrał się do pracy.

Pierwszym ruchem nowego/starego prezydenta klubu i jego GMa – Kevina Pritcharda było złożenie oferty kwalifikującej dla Tylera Hansbrougha.

Warta 4,2 mln $ propozycja sprawia, że w przypadku próby zakontraktowania Psycho T przez inny klub Pacers będą mogli ją wyrównać i go zatrzymać.

Zatrzymanie Hansbrougha jest bardzo istotne dla klubu z Indianapolis, ale trzeba pamiętać, że wciąż kluczem jest przedłużenie umowy z Davidem Westem. Jak dodają zarządzający klubem – to jest ich priorytet na to okienko transferowe i w zależności od powodzenia tego zadania zostaną podjęte pozostałe kroki.

27-letni Hansbrough w poprzednim sezonie notował 7.0 ppg i 4.6 rpg w 16.9 mpg. Jest znany przede wszystkim z bardzo agresywnej gry i zaraźliwej dawki energii, którą wnosi wchodząc z ławki rezerwowych.

32-letni West zaś był mentalnym liderem Pacers i jednym z bohaterów bardzo udanej kampanii tego klubu w playoff. Grając średnio 33.4 mpg notował 17.1 ppg i 7.7 rpg.