Warriors handlują Davidem Lee

golden_state_warriors_logoGolden State Warriors szukają możliwości wymiany z udziałem Davida Lee i jego 3-letniego kontraktu, dzięki któremu jego konto wzbogaci się o 44 mln dolarów.

O potencjalnej próbie wymiany podkoszowego poinformował Adrian Wojnarowski z Yahoo! Sports. David Lee w zeszłym sezonie zdobywał średnio 18,5 punktów, zbierał 11,2 piłek, a także po raz drugi w karierze zagrał w All Star Game. W play off miał dużego pecha i już w pierwszym meczu doznał kontuzji biodra, jednak Warriors udało się bez niego pokonać 4-2 Denver Nuggets.

Co prawda Lee od momentu urazu wystąpił jeszcze później w 5 spotkaniach, ale jego wpływ na grę był niewielki i Golden State odpadli w półfinale Konferencji z San Antonio Spurs przegrywając 2-4, a podkoszowy poddał się 30 maja operacji kontuzjowanego biodra.

Jego wymiana ma dla Warriors sens głównie ze względów ekonomicznych. Zobaczyli, że nawet bez niego potrafią wygrywać (seria z Nuggets), stąd właśnie próba wytransferowania go do innej drużyny. Jego wartość po dość dobrym sezonie jest teraz największa i lepszej okazji mogą nie mieć, a pozbycie się jego dużej umowy zapewniłoby im większą elastyczność finansową.

Golden State oferowali już Lee Toronto Rapors w pakiecie za Andreę Bargnaniego, który ma ważne jeszcze dwa lata kontraktu, podczas których zarobi jeszcze trochę ponad 22 mln dolarów. Zespół z Kanady zawarł jednak wcześniej umowę z Knicks na mocy której Włoch trafi do Nowego Jorku.

Po nieudanej próbie pozyskania Bargnaniego Warriors próbowali przekonać do wymiany Portland Trail Blazers. Ich celem był LaMarcus Aldridge, a oprócz Lee zaoferowali jeszcze Brandona Rusha,  ale zespół ze stanu Oregon od razu odrzucił tą propozycję.

Nie oznacza to, że Blazers nie byli zainteresowani wymianą z udziałem swojego zawodnika. Po prostu oczekiwali lepszej oferty i jeśli taka się pojawi mogą z niej skorzystać i w przyszłym sezonie możemy oglądać Aldridge’a w barwach innej drużyny. Podobnie może być z Lee.

Komentarze do wpisu: “Warriors handlują Davidem Lee

  1. Lee za Bargnaniego? Jak można wpaść na tak poroniony pomysł?

  2. Oddaja Lee tracac Landry’ego? może polują na Josha? bo innego sensu nie widzę

  3. Koleś się poświęcał dla drużyny, grał z poważną kontuzją ryzykując pogłębienie urazu a klub w ramach podzięki ześle go na jakieś zadupie gdzie nie powącha nawet PO. Szkoda najlepszego białego grajka w lidze.

Comments are closed.